Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yıllar Sonra İlk: iPhone 15 Ertelenebilir!

Apple, Eylül ayında iPhone 15 serisini piyasaya sürmeyi planlamıştı ancak son raporlar, bu yıl teknoloji devi için planlarında bir değişikliğe işaret ediyor. Yeni nesil iPhone’lar için tipik Eylül ayı tanıtımı yerine lansman, Ekim ayına biraz ertelendi. Apple, geçmişte, pandemi sırasında bile iPhone’larının lansmanını geciktirmediği için bu şaşırtıcı bir değişiklik. Peki lansman tarihi neden değişiyor?

Bildiğiniz gibi Eylül, Apple için çok önemli bir ay haline geldi. Şirket, Eylül ayında son çıkan iPhone 14 serisi de dahil olmak üzere neredeyse tüm telefonlarını bu ay içerisinde tanıttı ve bu artık bir gelenek haline geldi. Ancak Bank of America analisti Wamsi Mohan tarafından hazırlanan bir rapor, yeni iPhone serisinin birkaç hafta ertelenebileceğini öne sürüyor.

iPhone 15 İçin Tedarik Sorunu İddiası

iphone 15 geliyor

Mohan, gecikmenin tedarik zinciri sorunlarından kaynaklandığını ve bunun Apple’ın üçüncü çeyrek gelirine zarar verebileceğini söyledi. Analist, sorunları çözmek, önerilerde bulunmak ve tahminler yapmak için verileri toplayan, yorumlayan ve kullanan bir profesyonel. Elbette ki söyledikleri her zaman doğru çıkacak diye bir şey yok ancak bu kişinin önemli ve güvenilir bir isim olduğunun altını çizelim.

Wamsi Mohan, şirketin üçüncü çeyrekte, diğer analistlerin beklediği 91,6 milyar doların aksine, 87,1 milyar dolar gelir elde etmesini bekliyor. Ayrıca, Eylül çeyreğinde 51 milyon olan tahminin aksine, 48 milyon iPhone birimi satışı bekliyor. Mohan, iddia edilen iPhone 15 lansman gecikmesi için “tedarik zinciri sorunları” dışında belirli bir neden açıklamadı.

iPhone 15, Ekim ayında piyasaya çıkarsa, Apple 2017’den beri amiral gemisi iPhone serisinin lansmanını ilk kez ertelemiş olacak. iPhone X, üretim sorunları nedeniyle birkaç hafta ertelenmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.