Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPhone 15 Bataryası Devasa Olacak!

Söylenenlere göre iPhone 15 modellerinin bataryaları devasa bir boyutta olacak ve eski modellere göre kapasite artışı yaşayacak.

Apple, iPhone 15’te kullanılacak pillerin boyutunu artıracak ve doğal olarak bataryanın kapasitesi de bir hayli artacak. Apple, son çıkardığı iPhone 14 serisinin bataryasının tüm gün kullanım imkanı sunmasıyla iftihar ediyor. iPhone 14, batarya konusunda iPhone 13’ten daha iyi ancak yine de arada büyük bir fark yok. ITHome’dan gelen bir raporda yer alan bir Weibo gönderisine göre, iPhone 15 serisi; 350 mAh ile 600 mAh arasında bir pil kapasitesi artışı yaşayacak.

Raporda, iPhone 14’teki 3.279mAh bataryanın iPhone 15’te 3.877mAh’a ulaşacağı; Plus modelinin ise 4.325 mAh’den 4.912 mAh’a çıkacağı belirtiliyor. Pro model ise 3.650 mAh pile sahip olacak. Ayrıca serinin en pahalı modeli olacak olan iPhone 15 Pro Max görünüşe göre 4.852 mAh pil ile donanacak. Buna karşılık eski modellere baktığımızda iPhone 14 Pro, 105 mAh artış; iPhone 14, 52 mAh artış ve iPhone 14 Pro Max 29 mAh düşüş yaşamıştı.

iPhone 15 Modelleri USB-C Bağlantısına Sahip Olacak

iPhone 15

Söylentilerde daha yüksek kapasiteli bataryalar duymak iyi bir şey olsa da raporun kendisi bile verilerin doğru olmayabileceğini belirtiyor. Ek olarak içeriden biri olduğunu iddia eden Weibo kaynağı, bilgilerin yüzde 80 doğru olduğunu söylüyor. Cihazın önceki nesillere göre farklı güç gereksinimleri olabileceğinden, normalde pil kapasitelerindeki değişiklikler tüketicilere doğrudan fayda sağlamayacak. Rakamlar doğruysa, özellikle de diğer güç tasarrufu özellikleri aynı anda tanıtılırsa, Apple’ın pil ömründe birkaç saatlik iyileştirmelerle övünmesi muhtemel.

Tüm bunlara ek olarak birden fazla kaynak, Apple’ın yaklaşan serisindeki her modelin Lightning bağlantı noktaları yerine USB-C şarj bağlantı noktalarını kullanacağını açıklamıştı. Son yayınlanan bildirilere göre ise Pro modeli iki ayrı şarj noktasına sahip olacak. Öte yandan Pro Max modeline Optik Zoom özelliğinin ekleneceği de söylentiler arasında.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.