Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yılan Hikayesine Dönen KoTOR Remake’ten Yeni Haberler Var!

KoTOR Remake uzun süredir geliştirilme aşamasında bulunuyor. Projenin şu anda devam edip etmediği resmi olarak açıklanıyor.

Star Wars: Knights of the Old Republic diğer bir adıyla KoTOR remake için yeni detaylar ortaya çıktı. Saber Interactive bünyesinde geliştirilme aşamasında bulunan bu yapımın şu anda aktif olarak hala işlendiği belirtiliyor. IGN ile yapılan bir röportajda Matthew Karch, proje kapsamında herhangi bir sorunun olmadığını ve iyi bir ilerleme katettiklerini aktarıyor.

Saber stüdyosu bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay İsveç merkezli oyun holdingi Embracer Group‘tan ayrıldı. Ayrılışın ardından birçok soru işareti de beraberinde geldi ve bekleyenler projenin iptal edilip edilmediğini sordu. Çeşitli cevaplar bekleyen hayranlar için Sabre Interactive’in CEO’su Karch projenin şu anda gayet iyi durumda olduğunu ve aktif olarak üzerinde çalışıldığını belirtti.

KoTOR Remake Sorunlu Geçmişe Sahip

Karch tarafından yapılan açıklamalarla beraber KoTOR remake projesi oldukça sorunlu bir süreciyle beraber karşımıza çıkıyor. İlk etapta geliştirici ekip Aspyr ile yola çıkılan ve yapım ortakları Lucasfilm Games ve Sony Interactive Entertainment ile beraber geliştirilen oyun artık Saber bünyesinde bulunuyor. Bu proje Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilen bir PlayStation etkinliği sırasında duyuruldu ve sınırlı süre dahilinde PlayStation 5 konsoluna çıkışını gerçekleştirecek.

KOTOR Remake Featured image scal

Her ne kadar proje hakkında olumlu yorumlar olsa da son birkaç yıldır KoTOR Remake büyük zorluklarla karşı karşıya kaldı. Ortaya çıkan raporlar, o dönem projenin rafa kaldırıldığını ve herhangi bir şekilde geliştirilmediğini aktardı. Yine diğer taraftan Embracer daha önce Saber Interactive’in oyun üzerinde çalıştığını doğrulamış, Bloomberg ise oyunun tamamen devralındığını iddia etmişti.

Geldiğimiz noktada karmaşık bir geliştirme süreci ile karşımıza çıkan bu proje, umuyoruz ki sorunsuz bir şekilde yoluna devam eder ve en azından oyun hakkında küçük de olsa bir fragman görebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.