Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yerli Oyun Ekosistemi DIGIAGE’e 500 Bin Dolar Yatırım

Bilişim Vadisi'nde faaliyet gösteren Dijital Oyun ve Animasyon Kümelenme Merkezi (DIGIAGE), APY Ventures Bilişim Vadisi GSYF’den 500 bin dolar yatırım aldı.

250 milyar dolarlık hacme ulaşan video oyun pazarındaki yerini her geçen yıl sağlamlaştıran Türkiye, hem ulusal hem de uluslararası çapta ciddi yatırımlara sahne olmaya devam ediyor. bugüne kadar düzenlediği 8 oyun geliştirme kampında binlerce gence oyun sektörünün aralayan Dijital Oyun ve Animasyon Kümelenme Merkezi (DIGIAGE), APY Ventures Bilişim Vadisi GSYF’den 500 bin dolar yatırım aldı.

2019 yılında Bilişim Vadisi çatısı altında faaliyetlerine başlayan DIGIAGE, oyun şirketi kurmak isteyen gençlere muhasebe, hukuk, finans ve girişimciliğe dair destek sağlıyor. Yalnızca eğitim vermekle kalmayan merkez, zamanda onların ofisi başta olmak üzere birçok fiziki ihtiyacı için de çözüm üretiyor. APY Ventures’tan aldığı yatırım ile DIGIAGE kamplarına ve programlarına katılan ekipler başta olmak üzere erken aşama yatırımlarını gerçekleştiriyor olacak.

APY Ventures’tan Oyun Sektörüne Yeni Yatırım

“DIGIAGE Türkiye’nin en büyük oyun ekosistemi olmak için yola çıktı” diyen Bilişim Vadisi Genel Müdürü Erkam Tüzgen, “Oyun sektörü tüm dünya için stratejik bir alan haline geldi. Bizler de bu bilinçle yola çıkarak Türkiye’nin en büyük oyun ekosistemini inşa etme iddiamızı gerçekleştirmek için çalışıyoruz. 2019 yılında başlayan yolculuğumuzda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın da desteğiyle binlerce gencin hayatına dokunduk ve onların oyun sektöründe yerini almasını sağladık”

DIGIAGE yatırım

Türkiye’nin fark yaratan global oyuncular yetiştirmeye devam ettiğini ve DIGIAGE’e yaptıkları yatırımla yüzlerce erken aşama oyun stüdyosuna da katma değer yaratacaklarını belirten APY Ventures Fon Yöneticisi Mustafa Keçeli “Biz de bu alandaki fırsatları değerlendirmeye ve global çapta başarılara imza atacak girişimlere yatırım yapmaya devam ediyoruz. İlerde çok sayıda başarılı oyun geliştireceğine inandığımız ekipler adına oldukça heyecanlıyız” dedi.

DIGIAGE Direktörü Emre Yıldız ise her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen oyun geliştirme kamplarının önemine değindi. Bugüne kadar 71 ayrı şehir ve 30 ayrı ülkeden 18 binin üzerinde başvuru yapıldığını aktaran Yıldız, “Çevrim içi olarak 3200 ve fiziki olarak 1440 genç, bu kamplara katılarak oyun geliştirme süreçlerini deneyimledi. DIGIAGE Oyun Geliştirme Kampları sonucunda gençler; kodlama, senaryo, tasarım ve ses olmak üzere alanında uzman 80 mentor ve 50 eğitmenle multidisipliner bir eğitim sürecinden geçiyor” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.