Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Yerli Aksiyon Roguelike Oyunu Rogue Samurai Tanıtıldı

İstanbul merkezli yerli stüdyo CO’s Entertainment, roguelike aksiyon türündeki ilk oyunları Rogue Samurai'yı tanıttı. Steam sayfası açılan yapım, 2024 yılının başlarında piyasaya sürülecek.

Steam’deki Türk oyunlarının arasına gelecek vaat eden bir yapım daha teşrif etti. Mart 2023’te Alican Nurçin ve Buçar Enes Sarısaç tarafından İstanbul’da kurulan bağımsız stüdyo CO’s Entertainment, ilk projeleri Rogue Samurai ile oyuncuların karşısına çıktı. Steam sayfası açılan yerli yapımın, 2024 yılının birinci çeyreğinde yayımlanması planlanıyor.

Unity oyun motoruyla yapılan Rogue Samurai, oyuncuların çeşitli silahlar ve yetenekler kullanarak düşman dalgalarına karşı hayatta kalmaya çalıştığı bir rogue-lite aksiyon oyunu olarak tanımlanıyor. İzometrik bakış açısıyla oynanan yapımda oyuncular, samuraylarını ekranda hareket ettirerek düşmanlardan kaçınıyor ve güç artırıcıları topluyor.

Türk Yapımı Rogue Samurai, Steam’deki Yerini Aldı

Rogue Samurai steam

Bu güçlendirmeler, samurayınızın yeteneklerini ve hayatta kalma şansını artırmasına yarıyor. Rogue Samurai, geleneksel rogue-lite öğelerini benzersiz samuray temalı oyun mekaniği ve sürükleyici boss savaşlarıyla birleştirerek dinamik ve zorlayıcı bir oyun deneyimi sunuyor. Oyunda ayrıca oyuncuların düşmanlarla savaşmak için kullanabilecekleri çeşitli silahlar ve yetenekler de bulunuyor.

Kamera, boss savaşları sırasında TPS açısına geçiyor. CO’s Entertainment, Rogue Samurai’ın bu özellik sayesinde türünün diğer örneklerinden ayrıldığına dikkat çekiyor. Oyunun grafik kalitesi ve detaylar, hiç de fena durmuyor. CO’s Entertainment tarafından geliştirilen yerli yapım, 2024 yılının başlarında yayımlanacak. Fiyatı henüz belli değil, ancak dilerseniz, Steam‘den istek listenize ekleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

2 Yorum

 1. Çok iyi sabırsızlıkla yayınlanacağı günü bekliyorum…

  0
  0
  Cevap
 2. Steam sayfasını inceledim, grafik kalitesi ve animasyonları oldukça etkileyici görünüyor. İstek listeme ekledim.

  0
  0
  Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.