Yenilenmiş iPhone Modelleri Kanada’da Satışa Çıktı

İlk olarak Amerika’da başlatılan yenilenmiş iPhone modelleri satışı Kanada’da başladı.

Apple, 2016 yılında ABD’de daha fazla tüketiciye ulaşmak adına yeni bir projeyi hayata geçirmişti. Apple kendi sitesinden bağımsız olarak farklı bir internet sitesi kurmuş ve döneminin eski iPhone modellerini yenileyerek, yeniden satışa sunmuştu. Yenilenmiş iPhone’lar çok daha uygun fiyatla tüketicilere sunulmuştu.

Yenilenmiş iPhone Modelleri Kanada’da

Amerika’da sunulan bu hizmet artık Kanada için de kullanılabilecek. Gelişme ile yenilenmiş iPhone modelleri Kanada’da da satışa çıktı. Apple ayrıca yenilenmiş Mac ve iPad modellerini de satışa sundu. Apple’ın bu hamlesiyle birlikte Kanada’da yaşayan tüketiciler artık uygun fiyatlı yenilenmiş cihazlara sahip olabilecek.

yenilenmiş iphone modelleri

Apple’ın Kanada’da açtığı yeni internet sitesinde iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerini satışa sunduğu görülüyor. Şimdilik sınırlı sayıda sunulan bu modellerin fiyatlarının uygun seviyede olduğu görülüyor. Normalde 749 Kanada doları ile satışa sunulan 128 GB’lik iPhone 11’in yenilenmiş sürümü 639 Kanada doları ile satışa konulmuş durumda. Kullanıcılar bu sayede 110 Kanada doları değerinde tasarruf edebiliyor.

Yenilenmiş Cihazlar Nedir?

Apple’ın Kanada’da açmış olduğu internet sitesinde yenilenmiş iPhone modellerinin ne anlama geldiği açık bir şekilde belirtiliyor. Yapılan açıklamada, yenilenen iPhone’un kasasının ve bataryasının sıfır olduğu belirtiliyor. Apple ayrıca cihazları çeşitli donanım testlerine de sokuyor ve duruma göre bu donanımları da değiştiriyor.

Apple ayrıca bir önceki kullanıcının hiçbir verisini yeni kullanıcıya taşımıyor. Yenilenen ürünler yeni kutular ve yeni aksesuarlarla birlikte satışa çıkıyor. Apple ayrıca bu cihazlar için 1 yıl garanti veriyor. Apple yenilenen ürün satışına Türkiye’de başlamamış olsa da ülkemizde de devlet tarafından böyle bir proje başlatılmıştı.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol