Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Zelda Oyunu Bu Yılın Sonunda Duyurulabilir

Nintendo'nun yeni bir Zelda oyunu üzerinde çalıştığına dair söylentiler var ancak resmi bir açıklama yok.

Jeff Grubb, Last of the Nintendogs isimli podcastte Legend of Zelda serisinin yakın geleceği hakkında ilginç bir iddiada bulundu. Kaynaklardan duyduğunu aktaracağını belirten Grubb: ”Bu yıl Zelda Tears of the Kingdom ile ilgili bilmediğimiz bir şeyler olacak.” dedi. Bu oldukça belirsiz bir ifade ancak eğer söylenenler doğruysa yeni bir Zelda projesi yolda olabilir.

Bahsi geçen proje Tears of the Kingdom DLC’si değil ve büyük ihtimalle yakında açıklanacak. Ancak açıklamalarına bakılırsa Grubb’un da yeni projeden haberi yok. Bir projenin yolda olduğunu söyledikten sonra Grubb: ”Belki bu yıl duyurulur ve gelecek yılın başlarında çıkar.” dedi ve konunun Nintendo’nun Zelda projesiyle ilgili olduğuna emin olduğunu söyledi.

Yeni Zelda Projesi 2B Olabilir

Zelda

Nintendo’nun sonbahar sezonu zaten oldukça dolu olduğundan, oyunu gelecek yıl piyasaya sürülmesi daha muhtemel. Super Mario Bros. Wonder ekimde, Super Mario RPG remake ise kasımda çıkış yapacak. Nintendo’nun genellikle aynı ay içinde birden fazla büyük sürümü yayınlanmaz. Grubb’un aldığı bilgi doğruysa, oyunun duyurusu büyük ihtimalle eylülde gerçekleşecek.

Ek olarak Switch’in halefinin 2024’te piyasaya sürülebileceğine dair birçok söylenti var ancak Nintendo henüz bir şey doğrulamadı. Bu projenin varsayımsal olarak ne olabileceğine gelince, 2002’deki The Wind Waker ve 2006’daki Twilight Princess’in Nintendo Switch için remaster’ları yıllardır talep ediliyor. Grubb, yeni söylentinin bu oyunlarla herhangi bir bağlantısı olup olmadığını bilmediğini özellikle belirtti. The Link’s Awakening yeniden yapımı 2019’da piyasaya sürüldü, bu nedenle Nintendo’nun çalışmalarda daha küçük ölçekli başka bir 2B projesi olması mümkün.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.