Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Nintendo Konsolu VR Desteğiyle Gelecek

Yakın zamanda yayınlanan bir patent, bir sonraki Nintendo konsolunun VR desteğine sahip olma olasılığını ortaya çıkardı.

Yeni bir patent ile gündeme gelen Nintendo, yeni bir sanal gerçeklik cihazı için patent başvurusunda bulundu. Şirketin, bu başvuruyu Switch 2 olarak anılan yeni konsolu için yaptığı iddia edildi. Sanal gerçeklik ile daha önce birçok deneyimi bulunan Japon oyun devinin bir kez daha bu sektöre adım atması hiç de sürpriz olmayacaktır.

Patent, gözlük aparatı formundaki “bir görüntü görüntüleme sistemi” hakkında birçok detayı ortaya çıkardı. Patent çizimlerine ilk bakıldığında cihazın görünüş olarak şirketin Labo VR sistemine benzediğini görüyoruz. Patent halka açık olarak 16 Kasım 2023 yayımlandı ancak patentin başvuru tarihi ise 26 Temmuz olarak listelendi. İlginçtir ki, çalışmaların ise 2019 yılında başladığını görüyoruz.

Yeni Nintendo Konsolu VR ile Gelecek

Yeni Nintendo Konsolu VR Desteğiyle Gelecek

Patent sınıflandırmalarının ve alt kategorilerinin daha ayrıntılı analizi, Nintendo VR cihazının aşağıdaki özelliklere sahip olarak tanımlandığını ortaya çıkardı:

 • Kafaya takılan baş üstü ekranlar;
 • Değişen parametrelere sahip sanal kameralar;
 • Görüntü çoğaltıcılara sahip çoklu görünüm video sistemleri;
 • Karma gerçeklik dahil. bilgisayar grafikleri için görseller;
 • Ekran konumu ayarlı optik sistemler veya aparatlar;
 • Veri aktarımı için giriş düzenlemeleri;
 • Bir oyun nesnesini veya oyun karakterini görüntüleme kesintisinde tutmak için sanal kamerayı dinamik olarak uyarlama;
 • Kullanıcıyla ilgili veri izleme.

Nintendo Switch 2 hakkındaki söylentilere bakarsak, yeni konsolun VR ile uyumlu çalışabilecek yüksek bir donanım ile geleceğini biliyoruz. Bununla birlikte, şirketlerin bazen böyle patent başvuruları yaptığını ancak hiçbir zaman hayata geçirmediklerini de görebiliyoruz. Yine de, şirketin VR konusundaki geçmişi ve yeni donanımın gücü göz önüne alınırsa, biz yeni konsolda VR olacağını düşünüyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.