Yeni Corsair Cyristal 280X RGB

Corseir'in yeni Cyristal 280X RGB şasisini ele aldık. Çok renkli ve oldukça kullanışlı olan yeni ürünün tek sorunu fiyatı

Corsair Cyristal 280X Şasi, şirketin en küçük PC kasalarından biri olan Carbide Air 240’ın temperli cam halidir diyebiliriz. Son derece şık bir tasarıma sahip olan ürün kabloları mükemmel bir düzende yerleştirmenizi sağlayacak ve dağınıklıktan kurtaracak. Bu konuda kötü olanlar için bu büyük avantaj sağlayacak.

İlk bakışta biraz ufak olan Carbide Air 540 ile yarışan mdoel, PSU’yu ve depolama alanını anakartın tepesinin arkasındaki ayrı bölüme yerleştirmenizi sağlayacak. Tabu buda normal bir kasadan daha fazla alana sahip olabileceksiniz demek oluyor.

Şasi sizi dışarıda bırakmadan anakart ve bileşenlerine erişmenize olanak sağlıyor bir başka önemli olan durum ise soğutma fanının üzerinden bir havalandırma deliği açılarak alt kısmın yan tarafında monte edilebiliyor bu şekilde güç kaynağı bölümü de rahatlamış oluyor.

Teknik Özellikleri Neler?

Tabi bu en küçük mikro ATX kasası değil ama içlerinde en iyi görüneni diyebiliriz. Üst düzey olan bileşenleri yerleştirdiğinizde onları göstermek oldukça güzel olacak. 280X’in bir başka özelliği ise Air 240’a göre daha geniş ve kapsamlı sıvı soğutucu için 280mm radyatörünüzün olacağıdır. Buda güçlü bir oyun bilgisayarı için oldukça önemlidir. Core i9 7900X ve mikro ATX X299’u ürüne takarak bir canavar elde edebilirsiniz.

Kasaya aynı zamanda Corsair LL RBG çift fanlarına, iç cepheye ve temperli olan cam kenarlarına, sıvı soğutucuya acayip renkler eklenmiş durumda. Tabi ürünün RGB renk seçeneği olmayan modelini de alabilirsiniz ki buda 50$’lık indirim söz konusu olacaktır ama içinde parlak renkler olunca daha güzel. Tabi bu renkler için hile yapıp  aydınlatmalar konusunda bilgisayarınızı istediğiniz renklere bürüyebilirsiniz. Tek sorunu ürünün fazla pahalı olması. Şuan Corsair 280X’in renkli versiyonu 160$ civarında.

 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>