Yeni Assassin’s Creed’in Detayları Gelmeye Devam Ediyor

Kısa süre önce resmi olarak duyurulan oyunun detayları gelmeye devam ediyor.

Gerçekleşen sızıntıların ardından kısa süre önce resmi olarak duyurulan yeni Assassin’s Creed oyunu hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Ubisoft tarafından duyurulan oyunun detayları resmi olarak açıklanmadı. E3 2017 Fuarı kapsamında oyun hakkındaki bütün detaylara ve içeriğe ulaşabileceğiz. Başarılı ve etkileyici bir sunum için hazırlanan Ubisoft, serinin yeniden şahlanmasını bekleyen eski Assassin’s Creed tutkunlarını hayal kırıklığına uğratmamak için çalışıyor diyebiliriz.

Yayılan söylentilere bakılırsa, Ubisoft E3 2017 öncesinde oyunun ilk videosunu yayınlayacak. E3 fuarında ise kaliteli bir CGI videosu ve meraklıları tatmin edecek bir oynanış videosu ile gelecek.

Oyunda, günümüzde yer alan bir karakterin bulunma ihtimali bulunuyor. Bu karakterin ismi, Charlotte olabilir deniyor. Desmond da bir şekilde karşınıza çıkacak diye bahsediliyor, ancak bunun nasıl olacağına değinilmemiş.

Ortalama 20 saatlik oynanış süresi vermesi beklenen oyunun, 11 farklı sekanstan oluşacağı da sızıntıda yer alıyor.

Black Flag haritasının üç katı boyutunda bir oyun haritası bulunacak yapımda, Akdeniz ve Mısır ağırlıklı olmak üzere, egzotik bölgelerde maceralara çıkabileceksiniz.

Milattan önce 1250 civarında geçeceği düşünülen oyunun, Milattan sonra 150 tarihine yakın bir dönemde geçebileceği de söylentide yer alıyor. Bu konunun oldukça karışık bir hale geldiğini görebiliyoruz.

Neredeyse tamamen yenilenmiş olan dövüş animasyonlarının arkasında yatacak sistem, taktiksel bir tabana sahip olacak. The Witcher 3 oyununda karşınıza çıkmış bir dövüş sistemi bulunacağı söyleniyor.

Grafikleri oldukça başarılı bulunan yapımın parkur sistemi de akıcı ve sürükleyici olacak. Horizon Zero Dawn kadar büyüleyici bir görselliği bulunmayacak denen oyun, yine de sağlam görseller barındıracak.

Oyundaki şehirler oyunun haritasının neredeyse yarısını oluşturacak. Büyük şehirlerin Assassin’s Creed 2’deki Roma kadar büyük olacağı bildiriliyor. Ayrıca Alexandria’nın oyunda ziyaret edeceğimiz en eski şehir olacağı da söyleniyor.

Oyunun müzikleri Jasper Kyd tarafından yapılacak. Kyd, böylece seriye geri dönecek.

Söylentide yer alan en son bilgi de  oyunun 31 Ekim tarihinde piyasaya sürüleceği olmuş.

Bu bilgilerin ne kadar gerçeklik payına sahip olduğunu söylemek zor, ancak yeni Assassin’s Creed oyunu hakkında öğrenmek için çok fazla zaman kalmadığını hatırlatalım. Önümüzdeki bir iki hafta içinde oyunla ilgili resmi paylaşımların yapılacağını tahmin ediyoruz.

1 Yorum

  1. grafik moturunu black flag’dan aldıysa performans konusunda sorun yaşacağını düşünüyorum ama ubisoft bunu düzelteceklerini söylemişti. henüz bir şey görmedim mlsf.

    Assassin’s Sersinin tamamı mı oynamış biri olarak büyük bir merakla bekliyorum
    su ana kadar beni 2 kere yüz üstü bırakan bir oyun (Rouge & liberation ) ve başarıyı 3 ve 4 deki black flag ta kurtardı..
    umarım yeni oyunu diğer oyunları kadar zevkli olur…

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>