Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yaşam Simülasyonu MMORPG WorldShards Duyuruldu

Bağımsız bir MMORPG olan WorldShards'ın ilk fragmanları ve ön izlemelerine göre, oyun herkese hitap edebilen çok çeşitli mekanikler sunacak. Oyun; savaş, keşif, inşa etme, çiftlik işletme ve mantık bulmacaları gibi mekanikler içerisinde barındıracak.

WorldShards, büyülü dünyası ve sunduğu çeşitli zorluklarla kesinlikle diğer rakiplerinden sıyrılıyor. Studio L1523kick Games’in henüz karşılaştırılacak bir oyunu yok ancak ekip, iddialı bir ilk oyun ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ekibin ilk projesi bir MMORPG olacak ancak sanal alan ve yaşam simülatörü türlerini birleştirerek alışılmadık bir tür birleşimi yaratacak.

MMORPG oyunun kesin çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak 2024’ün sonlarında tam teşekküllü bir sürümün çıkması bekleniyor. Ancak şimdiden, bu yılın dördüncü çeyreğinde başlaması beklenen beta testlerine kayıt olma imkanınız olduğunu belirtelim. Bunun yanı sıra gelin, size sonsuz özgürlük sunacak bu devasa projenin vaatlerine de yakından göz atalım.

İddialı MMORPG Oyunu: WorldShards

MMORPG WorldShards

Oyunun konusu, bizi uçan adalardan oluşan, acımasız canavarların ortaya çıkmasıyla uyumu bozulan bir dünyaya götürmek olacak. Oyuncular olarak görevimiz onu eski ihtişamına kavuşturmak olacak. Oyunun bize belirli görevler vermeyecek, bize kendi zorluklarımızı seçme özgürlüğü verecek ve oyun bir seviye atlama sistemine sahip olmayacak; belirli beceriler birbirine paralel olarak geliştirilecek.

Işınlanma mekaniği sayesinde, çeşitli şekillerde oluşturulmuş dünyalara geçebileceğiz. Keşifleri sırasında, diğer şeylerin yanı sıra çıkarılacak hammaddeler, çözülecek bulmacalar, küçük rakipler ve düşmanlarla dövüşler ve binalar veya mahsuller için geliştirilecek büyük bir alan da bizleri bekliyor olacak. Ayrıca savaşçı, balıkçı, inşaatçı, çiftçi, aşçı, hayvan terbiyecisi ve adanın yerli bir kedisi olan Meowkle olmak üzere 7 temel karakter seçilebilecek.

Oyunun savaş sistemi, silah ve zırh seçimimize bağlı olarak ve sürpriz saldırılar ve grup çatışmaları dahil olmak üzere çeşitli taktikleri birleştirerek umut verici bir şekilde gelişmiş olacak. Oyunun ekonomisi, ele geçirilen kaynaklardan öğeler üretme olasılığına ve oyuncular arasındaki değiş tokuşa dayanacak. Geliştiriciler, bize uzman tüccarlar olarak itibar kazanma ve aynı zamanda kendi kazanımlarımız ve yaratımlarımızla bağımsız olarak hayatta kalma fırsatı verecek.

WorldShards, tek başına veya diğer oyuncularla bir tür lonca oluşturarak eğlenceli hale gelmeye çalışacak. Ortak bir amaç için birlikte çalışmanın yönü, oyunun temel hedeflerinden biri olarak hizmet edecek ve olası PvP savaşları, haritanın yalnızca sınırlı bölümlerinde mevcut olacak. Bu alanları hiç ziyaret etmeden bile oyunu oynayabileceksiniz.

Bu açıklamaya dayanarak, WorldShards, kişisel ihtiyaçlarını karşılayan bir oyun bulmakta zorlanan arkadaş grupları ve daha önce MMO oyunları deneyimi olmayan insanlar için yaratılmış evrensel bir oyun gibi görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.