Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İnternetten Yasal Olarak İndirebileceğiniz En İyi Oyunlar

Artık terk edilen ve indirmesi korsan olarak sayılmayan ücretsiz en iyi oyunlar listesiyle karşınızdayız. Birçok kült klasik oyunu bedava deneyimleyebilirsiniz!

Ücretsiz en iyi oyunlar listesi ile karşınızdayız. Oyunun geliştiricileri ve yayıncıları terk ettiği için artık telif hakkı sorunu bulunmayan ve internetten tamamen ücretsiz indirebileceğiniz oyunlar olduğunu biliyor muydunuz? Oynaması ücretsiz oyunlar genellikle çok oyunculu olduğu için tek oyunculu ücretsiz oyunlar bulmakta bir hayli zorlanıyoruz. Bu kez, keyifle oynayabileceğiniz ücretsiz tek oyunculu oyunlarla karşınızdayız.

Bu oyunların korsan olmadığını, indirmenin tamamen yasal olduğunu ve aynı zamanda ücretsiz olduğunu vurgulayalım. Oyunlar eski olsa da, günümüzde hâlâ taş gibi mekanikleri, etkileyici hikayeleri ve harika atmosferleri ile rahatlıkla oynanabileceğinin de altını çizelim. İşte hemen indirip oynamaya başlayabileceğiniz en iyi oyunlar:

Korsan Olmayan Ücretsiz En İyi Oyunlar

1- The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth

Ücretsiz En İyi Oyunlar: Hepsi Yasal ve Herkese Açık!

Ücretsiz en iyi oyunlar listemizin göz bebeği olan The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth, gelmiş geçmiş en iyi RTS oyunlarından birisi olarak kabul ediliyor ve günümüzde hâlâ birçok oyuncusu bulunuyor. Orta Dünya evreninde geçen strateji oyununu kaçırmayın.

2- Aliens vs. Predator 2

2 1

Aliens Versus Predator 2, Monolith Productions tarafından geliştirilen ve Ekim 2001’de Microsoft Windows için ve Temmuz 2003’te Mac OS X için Sierra On-Line tarafından yayınlanan bir bilim kurgu birinci şahıs nişancı oyunu. Hayranlar tarafından güncel bilgisayarlara da uyarlandı.

3- American McGee’s Alice

3

Alice, Aynanın içinden geçen mucizevi yolculuktan döndükten kısa bir süre sonra evi yandı ve ailesi de yangında öldü. Korkunç kazadan hayatta kalan tek kişi Alice’ti. Defalarca intihar girişiminde bulunduktan sonra bir akıl hastanesine kapatıldı ve Beyaz Tavşan tarafından Harikalar Diyarı’na tekrar çağrılmadan önce orada yavaş yavaş tükendi. Bu alternatif Alice hikayesi dikkatinizi çektiyse, bu oyunu kesinlikle oynayın!

4- Dino Crisis 1 & 2

4
  • İlk oyunu buradan ve hayran yapımı yamasını ise buradan indirebilirsiniz.
  • İkinci oyunu buradan indirebilirsiniz.

İlk oyunun üstüne hayran yapımı Rebirth yamasını kurmak gerek ancak ikinci oyunu basitçe kurabilirsiniz. Kült klasik hayatta kalma oyununda dinozorlarla savaşarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Bir hayli gerici bir oyun ve atmosferi hâlâ inanılmaz. Hatta, Resident Evil serisinin dinozorlu hali desem yeridir.

5- Driv3r

5

Bir ara İstanbul’da geçen bir oyunu bile çıkan efsanevi oyunun ilk yapımını Internet Archive sitesinden ücretsiz olarak indirip kurabiliyorsunuz. Kontrolleri biraz değiştirmek gerek ancak yalnızca birkaç dakikalık bir işlem.

6- Command & Conquer: Tiberian Sun

6

Anlatmaya gerek yok, RTS oyunlarının en sevileni diyebiliriz. Bizzat EA tarafından bedava yapılan oyunu, ek paketi Firestorm ile birlikte ücretsiz indirip oynayabiliyorsunuz.

7- Dune 2000

7

Ücretsiz en iyi oyunlar listemize bir strateji oyunu ile daha devam ediyoruz. Zamanının en iyi RTS oyunlarından birisi olarak kabul edilen Dune 2000, hayran sayfası sayesinde modern sistemler için yüksek çözünürlüklü olarak güncellendi.

8- Need For Speed: Underground 1 & 2

8
  • İlk oyunu buradan indirebilirsiniz.
  • İkinci oyunu buradan indirebilirsiniz.

Otuzlu hatta yirmili yaşlarda olanların en sevdiği yarış oyunları olan Need For Speed: Underground 1 ve 2’yi ücretsiz oynayabiliyorsunuz. Eskiyi yad etmek ve arabaları detaylıca modifiye etmek için bile yeniden oynanır.

9- No One Lives Forever

9

Monolith Productions tarafından geliştirilen ve Fox Interactive tarafından yayınlanan, 2000 yılında Windows için piyasaya sürülen, gizlilik unsurlarına da sahip olan keyifli bir birinci şahıs nişancı video oyunu. Dosyayı ISO olarak indirip kuruyorsunuz. Fare imleci çok hızlı hareket ediyorsa, fix dosyasını da indirmeyi unutmayın.

10- Spider-Man: Web of Shadows

10

Activision tarafından yayınlanan ve birçokları tarafından Marvel’s Spider-Man çıkış yapana kadar en iyi Örümcek Adam oyunu olarak kabul edilen Spider-Man: Web of Shadows, gerçekten ücretsiz en iyi oyunlar listemizin bir diğer göz bebeğidir.

11- The Punisher

11

Dönemin “oyunlarda şiddet” baskısı yüzünden vahşet ve şiddet sahneleri yüzünden haksız yere yerilen, çok sağlam bir Punisher oyunu. Benim de çok sevdiğim bu karaktere odaklanan bir oyunun daha iyisi veya bir benzeri hâlâ çıkmadı.

12- Wolfenstein

12

Wolfenstein serisinin kayıp olan ve 2009 yılında bizlerle buluşan ilk oyunu. Raven Software’in usta ellerinden çıkan ve dönemi için büyüleyici bir oyun olan bu yapımı kaçırmayın. Activision’un terk ettiği onlarca lisanslı oyundan biri.

13- X-Men Origins: Wolverine

13

PlayStation için geliştirilen Marvel’s Wolverine de yoldayken, ücretsiz en iyi oyunlardan birisi olan X-Men Origins: Wolverine’i de oynamadan geçmeyin. Çok keyifli ve lisanslı bir süper kahraman oyunudur kendileri. Yine Activision tarafından terk edilmiştir.

14- Spider-Man: Shattered Dimensions

14

Activision’un terk ettiği bir başka Spider-Man oyunu ile listemizi sonlandırıyoruz. Açık dünya olmasa da, çoklu evren temasını işleyen ilk oyundu. Ayrıca farklı Örümcek Adamları da yönetebildiğimiz eşsiz bir yapımdı. Süper kahraman oyunlarının kötülendiği eski dönemlerde çıkış yapmasına rağmen, çoğumuza oldukça keyifli vakitler geçirtmeyi başarmıştı.

Bu oyunların abandonware olarak kabul edildiğini ve indirmenizde hiçbir yasal engel bulunmadığını bir kez daha belirtelim, bu oyunlardan hiçbirisi korsan değil. Bu oyunların tümü eski olduğu için bazı güncellemeler kurmanız gerekebileceğini ve yüksek DPI ayarlarınızı kapatmanız gerektiğini de hatırlatalım. Hepinize keyifli oyunlar dileriz!

İlgili Yazılar

Xbox Game Pass Türkçe Oyunlar – 2023 (Tam Liste)

En İyi PS4 Oyunları 2023 – Her Zevke Uygun Öneriler

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.