Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yargı Dizisi Emmy Ödülü Kazandı

Uluslararası Emmy Ödülleri'nde aday gösterilen Yargı dizisi, bir dalda ödül kazanmayı başardı.

Bir cinayet vakasıyla yolları kesişen ve katili bulma yolunda birlikte hareket etmek zorunda kalan Ilgaz ve Ceylin’in hikayesini konu alan Yargı dizisi, Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafından verilen prestijli ödülün sahibi oldu. Uluslararası Emmy Ödülleri‘nde “En İyi Pembe Dizi” ödülünün sahibi olan yerli yapımın kalitesi de böyle prestijli bir ödülle taçlandırılmış oldu.

Yurt dışına ihraç ettiğimiz dizi sayısı günden güne artarken, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ülkeler tarafından yayımlanan yapımların değerlendirildiği Uluslararası Emmy Ödülleri’ne katılan yapımlarımızın sayısı da artış gösterdi. Prestijli ödüllerin bu yılki etkinliğinde ise bir ödülü evine götürmeyi başaran Yargı isimli dizimiz de göğsümüzü kabarttı.

Yargı Dizisi Emmy Ödülü Sahibi Oldu

Yargı Dizisi Emmy Ödülü Kazandı

New York Hilton Midtown Otel’de düzenlenen törene 20 ülkeden 56 yapım katıldı. Toplamda 14 farklı kategori açılan etkinlikte, “En İyi Pembe Dizi Ödülü” ile Ay Yapım imzası taşıyan Yargı dizisi ile bir ödül almayı başardık. Törene dizinin oyuncularından Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu katılırken, yapımcı ve senaristlerden ise Kerem Çatay, Ali Bilgin ve Sema Ergenekon katıldı.

Türkiye’de Kanal D ekranlarında yayımlanan popüler dizi, Ay Yapım’a ikinci kez Uluslararası Emmy Ödülleri kazandıran yapım olmayı başardı. Daha önce ise yine Ay Yapım imzalı Kara Sevda isimli dizi de bu ödülün sahibi olmuştu. Güncel olarak 19 Kasım 2023’te 72. bölümü yayımlanan diziyi takip etmek için Kanal D’nin resmi web sitesini ziyaret ederek tüm bölümleri izleyebileceğinizi de söylemeden geçmeyelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.