Yandex Türkiye Ofisini Kapatıyor

Rusya merkezli teknoloji şirketi Yandex, Türkiye ofisini kapatma kararı aldı.

Türkiye’de arama motoru ve navigasyon hizmetleri ile tanınan Rusya merkezli Yandex, Türkiye ofisini kapatma kararı aldığını açıkladı.

Türkiye’de de çeşitli hizmetleri ile faaliyet gösteren Rusya merkezli Yandex’in Türkiye ofisi Ekim ayı itibariyle kapatılıyor. Şirketin ofisi Rusya’ya taşınıyor.

Teknoloji devi Yandex’in Türkiye’deki ofisini kapatmasının arkasında düşen gelirler yer alıyor. Yandex’in koronavirüs salgını nedeniyle global tasarruf kararı aldığı ifade ediliyor. Yandex her ne kadar Türkiye ofisini kapatacak olsa da hizmetlerini sürdürmeye devam edecek. Operasyonlar Yandex’in Rusya’da bulunan ofisinden sürdürülmeye devam edecek. Ülkemizde Yandex, arama motoru ve navigasyon olarak Google’ın arkasında en büyük şirket olarak biliniyor. Özellikle Yandex Navigasyon’un dünyadaki diğer ülkelere göre ülkemizde çok daha fazla kullanıldığını söyleyebiliriz. Ofisini kapatma kararı alan Yandex’in ilerleyen süreçte yeniden Türkiye’de ofis açıp açmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

İstanbul’da Levent Plaza’da ofisi bulunan Yandex Türkiye’de çalışanlar Ekim ayında görevlerini noktalayacak ve Rusya’daki ofise taşınıp görevlerini Rusya’da yer alan Yandex ofisinden sürdürecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol