Xiaomi, Yeni Akıllı Telefon Serisi İçin Tarihi Paylaştı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xiaomi, önümüzdeki hafta 'Civi' takma adını taşıyan yeni bir akıllı telefon serisi tanıtmaya hazırlanıyor. İşte cihaz hakkında bilinen ilk detaylar.

Ülkemizde üretime başlayan firmalardan biri olan Xiaomi yeni akıllı telefon serisi ile müşterilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Çinli teknoloji devi tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki hafta ‘Civi’ takma adını taşıyan yeni bir modelin tanıtılacağı belirtildi.

Aktarılan bilgilere göre Xiaomi Civi, modaya uygun ve çeşitlendirilmiş tasarımlar ile yenilikçi görüntüleme teknolojisi sunacak. Bununla birlikte söz konusu telefon hakkında henüz ayrıntılı bir bilgiye veya görsele sahip değiliz. Peki, Xiaomi yeni akıllı telefon serisi, Çinli şirketin cihaz yelpazesinde tam olarak nerede konumlanıyor?

Xiaomi Yeni Akıllı Telefon Serisi İçin Paylaşılan Afiş

xiaomi yeni akıllı telefon serisi

Xiaomi Civi serisinin, kamera özellikleriyle öne çıkan Mi CC ailesinin halefi olduğuna dair söylentiler var. Bunun doğru olduğunu kabul edersek, orta seviye özelliklerle donatılmasına karşın amiral gemisi segmentinde bir kamera donanımı görebiliriz.

Kasım 2019’da piyasaya sürülen Xiaomi Mi CC9 Pro, 108 megapiksel ana kameranın liderlik ettiği tam beş adet lens içeriyor. Cihazda, portreler için 12 MP telefoto, 20 MP ultra geniş, 5 MP zoom lens ve 2 MP makro çekim özelliği de bulunuyor. Ön tarafta ise selfie için 32MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor.

Mi CC9 Pro, 500 doların altında bir fiyata sahipti. Merakla beklenen Xiaomi yeni akıllı telefon serisi de benzer bir fiyatlandırma politikasını izleyebilir. Xiaomi Civi, 27 Eylül Pazartesi günü Türkiye saati ile 22:00’da tanıtılacak.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol