Xiaomi 12 Serisi Ekran Altı Kamera Kullanmayacak

Son zamanlarda sızıntılarıyla dillerden düşmeyen akıllı telefon serisi Xiaomi 12 serisi ekran altı kamera ile gelecek.

Çinli telefon devi Xiaomi’nin bu ayın sonuna kadar Xiaomi 12 serisini piyasaya sürmesi bekleniyor. Serinin, Xiaomi 12, Xiaomi 12X ve Xiaomi 12 Pro olmak üzere üç farklı modelden oluşan 28 Aralık’ta piyasaya sürülebileceğine dair söylentiler dolaşıyor. Şimdi piyasaya sürülmeden önce, kameralarına ışık tutan önemli bir bilgimiz var.

DigitalChatStation’ın paylaştığı bilgiye göre göre, Xiaomi 12 popüler olan ekran altı kamerayla gelmeyecek, bunun yerine delikli bir kameraya sahip olacak. Ayrıca, öncekilere göre iyileştirmeler getirmesi beklenen bir merkez delikli ekran olacak.

Xiaomi 12 Serisi Bu Ay Sonunda Tanıtılacak

Xiaomi 12 Serisi

Ayrıca, delikli ekran her üç modelde de bulunacak. Bir rapora göre, Xiaomi’nin MIX 4 için ekran altı kameranın seri üretimine öncülük ettiğini ve bunun da markaya uygun olmayan bir ön kamerası ile sonuçlandığını ortaya koyuyor. Bununla birlikte, Xiaomi’nin en azından bu yılın amiral gemisi serisi telefonları için delikli kamera kullanmaya devam etmesi bekleniyor.

Bunun dışında akıllı telefon serisinin diğer özellikleri zaten biliniyordu. Xiaomi 12 ve 12 Pro, yakın zamanda piyasaya sürülen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 mobil işlemci tarafından desteklenecek. Öte yandan, Xiaomi 12X, Snapdragon 870 SoC’ye binecek. Xiaomi 12 serisinin, 1 ila 120Hz arasında yenileme hızı ayar seviyesine sahip LTPO uyarlanabilir yenileme hızı ekranına sahip olması bekleniyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol