Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Snapdragon 8 Gen 1 İlk Xiaomi 12’de Kullanılacak

Qualcomm’un kısa bir süre önce duyurusunu yaptığı yeni amiral gemi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisini ilk kullanacak telefon belli oldu.

Qualcomm yeni nesil amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 1 güçlü özelliklerle tanıtıldı.

Yeni işlemci 2022 yılında çıkış yapacak olan başta Samsung Galaxy S22 modeli olmak üzere pek çok üreticinin amiral gemi modelinde kullanılacak. 2022 yılına az bir süre kalsa da Snapdragon 8 Gen 1 ilk Xiaomi 12 modelinde kullanılacak.

Snapdragon 8 Gen 1 İlk Xiaomi 12 Modeline Güç Verecek

Snapdragon 8 Gen 1 İlk Xiaomi 12

Xiaomi’nin Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşıma göre, Snapdragon 8 Gen 1 ilk Xiaomi 12 modelinde kullanılacak. Xiaomi paylaşımında ayrıca Xiaomi 12 serisinin “yakında” çıkacağını da açıkladı. Xiaomi ayrıca “Dünyanın en güçlü işlemcisinin ilk olarak Xiaomi 12 serisinde kullanılacak” olması nedeniyle övündü.

Xiaomi’nin yakında tanıtacağı Snapdragon 8 Gen 1 ilk Xiaomi 12 modelinde kullanılacak olsa da modelin tanıtılacağı tarih henüz açıklanmadı. Lansmanın Aralık ayında ve büyük ihtimalle 12 Aralık gününde gerçekleşmesi bekleniyor. Telefon globalde ise 2022’nin ilk çeyreğinde çıkacak. Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12 Ultra ve Xiaomi 12 Mini modellerinden oluşacak olan Xiaomi 12 serisinin sadece Çin’de satışa sunulacak olan Xiaomi 12X ve Xiaomi 12X Pro modelleri de olacak. Modeller hakkında çok fazla bilgi ne yazık ki bulunmuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.