Doğrulandı: Xiaomi 11T Pro, 120W Hızlı Şarj ile Gelecek!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, merakla beklenen yeni amiral gemisi Xiaomi 11T Pro'nun 120W hızlı şarj desteğine sahip olacağını resmen doğruladı.

Geçtiğimiz haftalarda ürünlerinden Mi markasını kaldırarak yeni bir döneme geçiş yapan Xiaomi, yılın en iddialı akıllı telefonlarından biri ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Çinli teknoloji devi, 15 Eylül‘de tanıtmayı planladığı yeni amiral gemisi Xiaomi 11T Pro‘nun 120W hızlı şarj desteğine sahip olacağını resmi olarak açıkladı.

HyperCharge adı verilen teknoloji ile donatılan telefon, bu anlamda bir ilke sahne olacak. Şarj süresini muazzam şekilde kısaltacak olan bu yenilik, kullanıcılara etkileyici bir batarya deneyimi sunacak.

Xiaomi 11T Pro İçin 120W Hızlı Şarj Onaylandı

Nisan 2021’de piyasaya sürülen Xiaomi Mi 11 Pro, sadece 35 dakikada yüzde 100 dolum sağlayan 67W hızlı şarj desteğine sahip. Xiaomi 11T Pro’nun hızlı şarj kapasitesi ile bunun tam iki katı, ancak batarya büyüklüğünün 5.000mAh ile aynı kalması bekleniyor. Kablosuz hızlı şarj konusunda ise henüz bir açıklama yok.

Bununla birlikte 120W hızlı şarjın yalnızca Pro modelinde sunulacağı tahmin ediliyor. Zira Mi 11 serisinin temel varyantı yüzde kablolu 55W hızlı şarja sahipti. Benzer şekilde Xiaomi 11T’nin Pro’ya kıyasla daha düşük bir hızlı şarj kapasitesi ile gelmesi muhtemel.

Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi 15 Eylül’de Tanıtılacak

Xiaomi 11T Pro Çıkış Tarihi

Xiaomi, daha önce Mi 10 Ultra, Mix 4 ve Black Shark 4 modellerinde 120W hızlı şarja yer vermişti. İddialara göre Xiaomi 11T Pro, Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden güç alacak. Temel modelde ise MediaTek Dimensity işlemcisi olması bekleniyor. Her iki cihaz da 120Hz ekrana sahip olacak.

Xiaomi 11T Pro, 15 Eylül Çarşamba günü resmi olarak tanıtılacak. Cihazın özellik ve fiyat bilgilerini etkinlik sırasında öğreneceğiz. Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin!

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol