Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ücretsiz FPS Oyunu XDefiant Türkçe Dil Desteği ile Çıktı

Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayımlanan oynaması ücretsiz hızlı tempolu nişancı oyunu XDefiant, Türkçe metin yerelleştirmesi ile piyasaya sürüldü.

2024’ün en çok beklenen oyunları arasında yer alan XDefiant, üç yıllık bekleyişin ardından nihayet resmi olarak piyasaya sürüldü. Eski Call of Duty baş yapımcısı Mark Rubin’in başında olduğu Ubisoft San Francisco stüdyosu tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz hızlı tempolu taktiksel nişancı oyunu, PC için Ubisoft Connect, PlayStation 5 veya Xbox Series X|S aracılığıyla ücretsiz olarak indirebilir ve oynayabilir durumda.

Öte yandan XDefiant, Türk oyuncuların oyun deneyimini geliştirecek ve oyunun keyfini kendi ana dillerinde çıkarmalarına olanak tanıyacak tam Türkçe metin yerelleştirmesi ile çıkış yaptı. Bilindiği üzere Ubisoft oyunlarında genellikle Türkçe dil desteğine yer verilmiyor, ancak bu kez farklı bir yaklaşımın benimsendiğini görüyoruz. Bunun nedeni, XDefiant‘ın free-to-play tarzı bir çevrimiçi nişancı olması.

XDefiant Ücretsiz Olarak İndirilebilir ve Oynanabilir

xdefiant türkçe

Valorant, Apex Legends ve Call of Duty: Warzone gibi muadil oyunların ülkemizdeki popülaritesi malumunuz. Fransız yayıncı, bu pastadan büyük bir dilim almak yerelleştirmeye sırt çevirmedi ki bunun son derece akıllıca bir karar olduğunu söyleyebiliriz. Altı hafta sürecek bir sezon öncesi döneme giriş yapan XDefiant, diğer Ubisoft oyunlarından esinlenen 14 harita, Ubisoft serilerinden ilham alan beş fraksiyon, 24 silah, 44 silah eklentisi ve 5 cihaz içeriyor.

Bu fraksiyonlar arasında Cleaners (The Division), Libertad (Far Cry 6), Echelon (Splinter Cell), DedSec (Watch Dogs 2) ve Phantoms (Ghost Recon Phantoms) bulunuyor. Her biri üç karakter içeriyor, ancak her fraksiyondan yalnızca biri önceden açılıyor. Diğerleri oyun içi görevleri tamamlayarak açılabilir. Oyuncular, Arena ve Lineer olmak üzere iki farklı oyun modunda mücadele edebilecekler.

Oyunda, Arena ve Lineer Adlı İki Oyun Modu Mevcut

xdefiant cikti

Arena tarzı üç oyun modu var. Domination’da takımlar üç sabit bölgeyi kontrol etmek için savaşırken, Occupy’da takımlar harita üzerinde periyodik olarak hareket eden bir bölgeyi kontrol etmek için savaşıyor. HotShot’ta ise en fazla öldürmeyi elde etmek için mücadele ediliyor. Lineer’e baktığımızda ise oyuncuları saldıran veya savunan rollerine büründüren iki farklı mod görüyoruz.

Zone Control yani bölge kontrolü modunda saldıran takım harita boyunca ilerleyerek beş bölgeyi ele geçirmeye çalışırken, savunmacılar da onları durdurmak için mücadele etmek zorunda kalacak. Escort modunda, saldıran takım bir paketi haritadaki son hedefine ulaştırırken, savunmacılar da onların ilerleyişini engellemeye ve hatta paketi geri püskürtmeye çalışacak. Daha fazla ayrıntı için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.