Xbox Ve PlayStation, Koronavirüs’ün Oyun Geliştirme Üzerindeki Etkisini Söyledi

Koronavirüs etkisini sürmeye devam ederken firmalar oyun geliştirme ile ilgili açıklamalarda bulundu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Microsoft ve Sony, koronavirüsün geliştirilmekte olan birinci taraf Xbox ve PlayStation oyunları üzerindeki olası etkileri hakkında açıklamalar yayınladılar. Her iki platform sahibi de oyun gecikmelerini henüz açıklamamışken, kriz her birinin birçok büyük geliştirme stüdyosuna sahip olduğu Avrupa ve Kuzey Amerika’da yükseliyor. Ancak, her şirket gecikme olasılığı olduğunu uyardı.

blank

Eurogamer‘ın haberine göre, Microsoft’un Xbox oyun stüdyosu şefi Matt Booty tarafından yayınlanan açıklaması, yüksek kaliteli oyunlara bağlı kalırken, önce çalışanlarının sağlığını sağlama ihtiyacına odaklanıyor. Booty, “Oyunların sosyal uzaklaşma zamanlarında insanları birbirine bağladığını biliyoruz ve küresel oyuncu topluluğumuz için en yüksek kalitede Xbox Game Studios oyunları sunmayı taahhüt ediyoruz,” dedi Booty.

“Aynı zamanda, Xbox Game Studios geliştirme ekiplerimizin sağlığı ve güvenliği bizim önceliğimizdir. Her stüdyo, bulunduğu yere bağlı olarak benzersiz zorluklarla ve kısıtlamalarla karşı karşıyadır ve dünyadaki dış geliştirme ortaklarımızın çoğu da benzer şekilde etkilenmektedir. “Bu zorlu dönemde stüdyo liderlerimize ekipleri ve bireysel oyunları için doğru kararlar vermeleri konusunda destek veriyoruz.”

Bu arada Sony, oyun geliştirmenin ertelenme olasılığını yakından takip ettiğini söyledi. Microsoft gibi Sony de dünya çapında çalışanlarının birçoğuna uzaktan çalışıyor. “Şimdiye kadar herhangi bir sorun ortaya çıkmamasına rağmen,” diye yazdı Sony, “Sony, başta Avrupa ve ABD olmak üzere hem birinci taraf stüdyolarında hem de ortak stüdyolarında oyun yazılımı unvanları için üretim programlarındaki gecikme riskini dikkatle izliyor.”

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol