Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, Xbox Series X İçin 2 TB SSD Modelini Duyurdu

Microsoft, Xbox Series X/S için 512 GB ve 2 TB yükseltmeler sunan iki yeni Depolama Genişletme Kartı piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Xbox Series X/S, iki resmi harici depolama kartına daha sahip olacak ve oyunculara sahip oldukları bellek miktarını artırma konusunda daha fazla seçenek sunacak. Xbox Series X/S için daha küçük bir Depolama Genişletme Kartının bir süredir yolda olduğu da gelen bilgiler arasında.

Oyunlar büyüdükçe genişletilmiş bellek çözümlerine daha fazla erişime sahip olmak giderek daha gerekli hale geldi. Xbox Series X 1 TB dahili depolama ile birlikte gelirken, Xbox Series S yalnızca 500 GB kullanılabilir alan ile piyasaya sürüldü.

Birçok AAA oyununun rutin olarak 100 GB’tan daha büyük dosya boyutlarına sahip olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, kullanıcılar bir seferde konsola yalnızca birkaç oyun yükleyebiliyordu. Örneğin, Call of Duty: Vanguard’ın 270 GB büyüklüğünde olduğu söylentiler arasında.

Xbox Series XS 2TB 1

Microsoft’tan Resmi Xbox Series X SSD Modeli

Microsoft, Xbox Series X/S için iki genişletme kartı daha yayınladığını duyurdu. Xbox ve Seagate arasındaki yakın işbirliğinin bir parçası olarak tasarlanan orijinal 1 TB Depolama Genişletme Kartına 512 GB ve 2 TB sürümler katıldı.

Xbox kullanıcıları, 512 GB daha küçük depolama kartını şu anda 139.99 dolar karşılığında ön sipariş verebilecek ve kasım ayının ortasında piyasaya sürülecek; 2 TB kart ise kasım ayında 399.99 dolardan ön siparişe sunulacak ve aralık başında piyasaya sürülecek. Yeni kartlar Türkiye için ön siparişe açılmadı.

Orijinal 1 TB Depolama Genişletme Kartı gibi, bu iki yeni ürün de Xbox Series X/S için dahili depolama performansıyla tam olarak eşleşecek şekilde tasarlandı. Yani harici depolama kartlarının aksine, bu kartlar ile daha iyi performans elde edeceksiniz.

Xbox Series X

Xbox başkanı Phil Spencer da yakın zamanda Microsoft’un video oyunu geliştiricileri edinme konusunda bitmediğini doğruladı. Şirket, Bethesda’yı bu yılın başlarında satın aldı ve hala markaya uygun yetenekli stüdyolar aradığını biliyoruz.

WSJ Tech Live etkinliği sırasında konuşan Spencer, Microsoft’un Xbox için daha fazla stüdyo satın alması söz konusu olduğunda “kesinlikle işimiz bitmedi” dedi.

Microsoft ve Seagate’in daha geniş bir Depolama Genişletme Kartları yelpazesi sunması çok mantıklı, özellikle de konsollar artık neredeyse bir yaşında olduğundan ve oyuncuların daha büyük oyun kitaplıklarına sahip olabileceğinden.

Bu yeni ürünler, Xbox Series X/S’nin depolama alanını genişletme konusunda kullanıcılara daha fazla seçenek sunacak ve oynamaya hazır daha fazla oyunun yüklenmesini her zamankinden daha kolay hale getirecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.