Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Series X/S Serisi, Japonya’da 100.000 Satış Barajını Geçti

Karşılaştırma için, Xbox One'ın Japonya'da bu satış başarısına ulaşması için 4.5 yıl uğraştığını belirtelim.

Microsoft‘un oyun konsolu Xbox, Sony’nin anavatanı olan Japonya’da hiçbir zaman PlayStation ile rekabet edemedi, ancak Xbox Series X/S ülkede büyük bir gelişme göstermeye başladı. Famitsu‘nun son verilerine göre konsol şu anda Japonya’da 100.000’den fazla sattı.

Karşılaştırma için VGC‘nin analizine göre Xbox One’ın Japonya’da satılan 100.000 birimi geçmesi için 4.5 yıla ihtiyacı oldu. Yeni nesil Xbox konsollarının ise bu dönüm noktasına ulaşması için bir yıldan az bir süre yeterli oldu. Bu konsolun tarihinde bir ilk oldu.

Xbox Series X/S

Xbox Series X/S Japonya’da Kaç Sattı?

Platform bazında satışlar açısından Xbox Series X Japonya’da 64.284 adet sattı ve Xbox yönetimi, Xbox Series S’in aslında ülkede daha fazla talep gören sistem olduğunu söylemesine rağmen Xbox Series S 38.307 adet sattı.

Bu arada Sony’nin oyun konsolu PlayStation 5, Japonya’da şu ana kadar yaklaşık 1.2 milyon adet satmayı başardı. Japonya satışları göz önüne alındığında PlayStation 5, PlayStation 4’ten çok daha önce 1 milyon barajını aştı. Konsolun bunu, stok sorunlarının da dahil olduğu bir dönemde başarması ise şaşırtıcı.

Bir Xbox yöneticisine göre, Xbox Japonya’da genel olarak “Olağanüstü bir büyüme” göstermeye başladı. Japonya’da satılan Xbox konsollarının “Gerçekten yüksek bir yüzdesi” daha önce hiç Xbox’a sahip olmayan kişilere yönelik oldu.

Microsoft, ZeniMax’i ve şirketin alt kuruluşu olan Bethesda’yı satın almasının bir parçası olarak satın aldığı The Evil Within ve Ghostwire: Tokyo markalarının sahibi olan Tango Gameworks adlı bir Japon oyun stüdyosuna sahip. Microsoft’un Japon oyun stüdyosu sayısını arttırma planları da geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.