Microsoft Xbox Series S Üretimine Yoğunlaşacak!

Ampere Analytics'in yeni raporlarına göre Xbox Series S satışların bazı piyasalarda Xbox Series X'i geride bıraktığı haberini geçtiğimiz saatlerde sizlere bildirmiştik.

Video oyunları endüstrisi hakkında paylaşım yapan Daniel Ahmad‘ın verdiği bilgilere göre Microsoft Xbox Series S üretimine yoğunlaştı.

Microsoft’un bu yıl tanıtılan oyun konsolları bilindiği gibi iki farklı konsol ile piyasaya sürüldü. Birisi diğerine göre bir tık güç odaklı bir konsol olurken. Diğeri ise adeta fiyat performans ürünü olarak adlandırılmıştı. Xbox Series X oyun konsolunun stokları rakip PlayStation 5 oyun konsolunda olduğu gibi tam anlamıyla çoğaltılmadı. Bundan dolayı analistler şirketin bahsettiğimiz oyun konsolu S’in tam anlamı ile fiyat performans odaklı oyun konsolunun üretimine yoğunlaşıldı.

Xbox Series S

Xbox Series S, Bazı Pazarlarda Series X’i Geriye Attı

Bugün yazdığımız haberi tekrarlayacak olursak; Veri analistleri, Xbox Series S‘in birkaç önemli pazarda Series X‘i geride bıraktığını söylüyor. Araştırmacılar, S’te disk girişi olmadığına ve yalnızca dijital olarak oyun indirilebildiğine dikkat çekiyor. Konsola olan yüksek ilgili destekleyen bir başka veri ise Xbox’taki Call of Duty: Vanguard satışlarının yüzde 90’ından fazlası dijital indirme olarak geldiğini ortaya koyuyor.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol