Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Series S Sahiplerine Müjde!

Microsoft, Xbox Series S için konsolun performansını çarpıcı şekillerde artırabilecek büyük bir değişiklik yapacak.

Kasım 2020’de Microsoft, hem Xbox Series X hem de Xbox Series S konsollarını birlikte piyasaya sürdü. Xbox Series X, Microsoft’un en yeni görsel güç merkezi donanımı olurken, buna uygun bir fiyatla Series S, 1080p görsellere odaklanan daha uygun fiyatlı bir seçenek oldu.

Bununla birlikte Xbox Series S konsolu, sınırlı donanımı nedeniyle çokça eleştiriye de maruz kaldı. Microsoft, konsolun gücünü artırabilecek yaklaşan bir değişiklik de dahil olmak üzere, bu ufak konsoldan en iyi şekilde yararlanmak için elinden geleni yapacaklarını bir kez daha gösterdi. Microsoft Game Dev, konsolda gelecekte oyunlar için olumlu sonuçlar vermesi gereken büyük bir değişiklik yaptığını doğruladı.

Xbox Series S Oyunlarının Grafikleri Artacak

Xbox Series S

Bundan sonra oyun geliştiricileri, Series S üzerinde çalışan oyunlar için öncekine kıyasla “yüzlerce MB ek belleğe” erişebilecek. Bu bellek daha önce konsol tarafından sistem kullanımı için ayrılmıştı, ancak şimdi bu kilitli belleğin kilidi açılacak.

Xbox Series S, 16 GB belleğe sahip Xbox Series X’e kıyasla yalnızca 10 GB belleğe sahipti. Yani bu ufak konsolun sistemi için ayrılan belleği çıkardıktan sonra, oyun geliştiricilerin kullanmak için yalnızca 8 GB civarında bir bellek kalıyordu. Geliştiriciler, Series S oyuncuları için oyunlarını geliştirmek için kendilerine sunulan her megabaytı kesinlikle kullanacak.

Bu gelişme ile, geliştiricilerin kendilerine sunulan ek belleğe uyum sağlamak için zaman harcadıkları süre boyunca, Xbox Series S’deki oyunların daha önce olduklarından daha iyi hale getirileceği kesin. Büyük ihtimalle artık Series S için geliştirilen oyunlar çok daha güzel grafiklerle veya çok daha optimize bir şekilde gelecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.