Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Konsol Fiyatını Sabit Tutmakta Kararlı

Geçen ay PlayStation'un konsol fiyatlarına zam yapmasının üzerine, Xbox'tan da yeni bir açıklama geldi. Xbox patronu, konsol fiyatlarını sabit tutacağını belirtti.

Xbox patronu Phil Spencer, Sony’nin geçen ay PlayStation 5‘in fiyatını artırmasına oldukça şaşırdığını bildirdi. Oyuncuların bu duruma oldukça üzüldüğünü belirten Spencer, Xbox gündeminde henüz bir zam durumunun mevcut olmadığını belirtti. Bir gece CNBC’ye konuşan Spencer, birçok kişinin karşı karşıya olduğu mevcut ekonomik sorunlara dikkat çekti. Ardından ‘‘Fiyatları şu an artırmak bizim için doğru değil.’‘ dedi.

Yaptığı açıklamanın devamında Xbox patronu, “Müşterilerimizin ekonomik olarak zorlu ve belirsiz bir dönem geçirdiğini biliyoruz. Konsollara zam yapmak, bize yakışmaz.” ifadelerini kullandı. Henüz kesin bir dille zam gelmeyecek denmese de açıklamaya bakılırsa fiyat artışı mümkün görünmüyor.

Xbox, Pazardaki Konumundan Memnun

Xbox

Şirket, kazançtan çok tüketici değerinin artması gerektiğine inanıyor. Ayrıca düşük fiyatın da oyuncu dostu olduğunu bilerek hareket ediyor. Spencer verdiği demeçte: ”Biliyorsunuz, işimizi her zaman ileriye dönük olarak değerlendiriyoruz, bu yüzden hiçbir konuda kesin konuşamayız. Ancak bugün konsollarımıza baktığımızda değerin inanılmaz derecede önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Maliyet raporlarına bakıldığında ise, düşük maliyetli konsol olan Series S’in pazardaki konumu oldukça başarılı. Şirketin açıklamalarına göre, konsola adım atan yeni oyuncuların çoğu Series S satın alıyor. Nintendo da kısa süre önce, Nintendo Switch için herhangi bir fiyat artışı olmayacağının güvencesini verdi. Geçen ay ise PlayStation patronu Jim Ryan, yüksek enflasyon sebebiyle bir fiyat artışı yapılacağını bildirdi ve ardından bunun zor bir karar olduğunu belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.