Xbox Game Pass Her Cihaza Gelecek

Phil Spencer'a göre Xbox Game Pass ağı genişleyecek.

Microsoft’un Xbox Game Pass üyelik servisi için büyük planları var. Bugün Xbox patronu Phil Spencer bir etkinlikte konuşma yaparken, Microsoft’un Xbox Game Pass’i sadece PC’ye değil, her bir cihaza getirmek istediğini ifade etti.

Phil Spencer San Francisco şehrinde düzenlenen Barclays konferansında konuşmacı olarak yer alırken, nihayetinde Xbox Game Pass’in daha çok platforma geleceğini, bunların arasında mobil cihazların da olacağını ifade etti. Bu sayede Xbox milyonlar yerine dünya çapından milyarlarca oyuncuya erişme fırsatı yakalayacak.

Xbox Game Pass’i önce konsolda başlattıklarını, sonra PC için hazırladıklarını dile getiren Phil Spencer, sonunda bu ağın giderek genişleyeceğini ve Android telefonlara kadar ulaşacaklarını söyledi.

Açıkçası Xbox Game Pass Microsoft’un yeni oyun yayın servisi Project xCloud ile mobil cihazlara gelebilir. Microsoft zaten bu servisi son dönemde test ediyordu ve Phil Spencer de son seyahatlerinde bu servisi kullandığını aktarmıştı. Şu anda bu servisin veri merkezi sadece Washington’da yer alsa da, zaman içinde dünyanın diğer bölgelerine de aktarılabilir. Kaldı ki Spencer da öncesinde Microsoft’un bu stream başarısını öven konuşmalar yapmıştı.

Kısacası Xbox Game Pass sadece PC’ye gelmekle kalmayacak, ilerleyen dönemlerde giderek diğer cihazlar arasında da yayılacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol