Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Game Pass Hedeflenen Abone Sayısına Ulaşamadı

Microsoft'un 2022 mali yılında Xbox Game Pass için abone beklentisi, hizmetin yıl boyunca yaşadığı büyüme oranını aştı.

Microsoft’un Xbox Game Pass büyüme oranı, beklenen yıllık yüzde 73 artış hedefinin gerisinde kaldı ve mali yılın sonunda sadece yüzde 28’lik bir büyümeye ulaştı. Abonelik hizmeti, 30 Haziran istatistikleri itibariyle büyümeye devam etse de, beklenen kazanımlar ile gerçek arasındaki şaşırtıcı fark, hizmetin geleceği için soru işaretleri uyandırdı.

Bu yıl, hizmetin geçen yıl da yetersiz kalması nedeniyle Microsoft’un yıllık Xbox Game Pass hizmetinin büyüme hedeflerine ulaşamadığı ilk yıl değil. Geçtiğimiz sene de buna benzer bir tablo görmüştük. Abonelik hizmeti, Xbox One’a geldikten sonra hızlı bir şekilde PC’de piyasaya sürüldü, Xbox Series X/S’e taşındı ve ayrıca bulut oyunları aracılığıyla mobil cihazlara da ulaştı.

Xbox Game Pass Yeterince Büyüyemedi

Xbox Game Pass

Zaman içinde bu platformlar arasında genişlemek, görünüşte Microsoft’un raporlarında beklediği oranda büyümemiş olan daha geniş bir Xbox Game Pass abone kitlesiyle sonuçlandı. Abonelik hizmetinin büyüme tahminlerinin istatistiklerle eşleşmediği mali yıl, 30 Haziran’da sona erdi ve bir başka yetersiz kaldığı yılı takip ederken, hizmet de 2021’dekinden daha düşük bir yüzde artışı yaşandı.

Microsoft, yüzde 73 oranında devasa bir büyüme beklerken, yalnızca yüzde 28’lik bir büyüme yaşandı. Geçtiğimiz senenin büyüme tahmini de yüzde 50 civarındaydı ancak yüzde 30 civarında kalmıştı. Her iki durumda da, Xbox Game Pass yıl boyunca çok fazla abone kazandı ancak Microsoft’un beklentileri henüz kütüphaneye konsol, PC veya mobil cihazlardan erişen oyuncu akışıyla eşleşmedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.