Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bu Kötü Oldu: Xbox Game Pass Fiyatına Zam Gelebilir

Microsoft Gaming CEO'su, Xbox Game Pass fiyatlarında zamma hazırlıklı olun dedi. Muhtemelen önümüzdeki yaz, abonelik hizmetinin fiyatı artacak.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, Tech Live konferansında konsollar ve Game Pass için fiyat artışı olasılığı hakkında konuştu. Konsollarda ve Game Pass hizmetinde sabit fiyatta kaldıklarını belirten CEO, bunu daha fazla devam ettiremeyeceklerini belirtti. Birçok oyuna, yalnızca aylık abonelikle ulaşabildiğimiz bu kullanışlı hizmet, ne yazık ki biz oyuncuları üzecek bir fiyata erişebilir. Ancak yine de zamların yaz sezonuna kadar gelmeyeceği kesin. Bu yüzden abonelik hizmetini verimli bir şekilde kullanmanızı tavsiye ederim.

Game Pass için olası bir fiyat artışı aslında beklenmedik bir durum değil. Netflix ve Disney+ gibi hizmetler son zamanlarda artan maliyet dolayısıyla zam yapmayı tercih etti. Microsoft’un en sonki üç aylık raporu, PC Game Pass abonelerinin yıldan yıla yüzde 159 arttığını belirtti. Ancak konsol aboneliklerinde işler beklendiği gibi gitmiyor.

PC Game Pass Hizmeti Türkiye’de 29,99TL

Game Pass

Spencer ayrıca, Microsoft’un Activision Blizzard satın alımındaki en önemli konu olan Call of Duty planlarını yineledi. PlayStation oyuncuları için tekrardan söz veren CEO, bu belirtmeye her açıklamasında yer veriyor. Spencer, rakip konsol üreticilerine karşı yumuşak bir tavır sergilese de Microsoft’un diğer rakipleri Google ve Apple’a değinmekten çekinmedi. Spencer, “Bugün gezegendeki en büyük oyun platformunun iki şirket tarafından kontrol edildiği doğru: Google ve Apple. En büyük platformlarda bulunan iki mağazanın bu ikiliğini kırmak zorundayız.” dedi.

Microsoft, Fortnite’ı mobil mağazalarda tutma mücadelesinde daha önce Epic Games’i desteklemişti. O zamandan beri Fortnite, Microsoft aracılığıyla akıllı telefonlarda ve Steam Deck’te oynanabilir hale geldi. Apple şu anda cihazlarında rakip markalara izin vermiyor. Muhtemelen bir süre Xbox fiyat artışları, mobil mağazalar veya COD planları hakkında bir şey duymayacağız.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.