Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Game Pass Aile Planı Sunacak!

Yeni bir rapor, Xbox Game Pass'e Aile Planı genişletmesinin ekleneceğini açıkladı.

Xbox Game Pass Aile Planı ismiyle yeni bir abonelik sunabilir. Microsoft’un Xbox Game Pass abonelik hizmeti, başlangıçta kimsenin beklemediği bir başarıya ulaştı. Hizmetin aboneleri, aylık düşük bir fiyat karşılığında yüzlerce oyun oynayabiliyor. Özellikle ülkemizde oyun fiyatlarına kıyasla düşük maliyeti göz önüne alındığında birçok eksik Game Pass özelliği göz ardı edildi ancak bu durum yakında değişecek gibi görünüyor.

Windows Central, Microsoft’un nispeten yakın bir gelecekte bir Xbox Game Pass Aile Planı sunacağını iddia etti. Raporda, bir duyuru tarihi veya çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir ayrıntı yer almadığı gibi, fiyatlandırma konusunda da herhangi bir ayrıntı yer almıyor. Raporda yalnızca bu planın biraz daha yüksek ücret karşılığında piyasaya sürüleceğinden bahsedilmiş.

Xbox Game Pass Aile Planı Neler Sunacak?

Game Pass Aile Planı

Aile planları, birden fazla hesabı olan aileler için uygun fiyatlı alternatifler olacak şekilde tasarlanmıştır. Aile üyeleri, her bir bireysel hesap için bir abonelik için tam ücret ödemek yerine, hesaplarını bir aile planı şemsiyesi altında gruplandırır ve bu süreçte indirim alır. Rapor, Xbox Game Aile Planı’nın beş ayrı hesabın tek bir plana dahil edilmesine izin vereceğini gösteriyor.

Xbox Game Pass Aile Planı, geçici olarak beş farklı hesaba izin verecekt. PC’de veya konsolda Xbox Game Pass‘e standart bir abonelik ayda 30 TL’ye mal oluyorsa, bu beş hesap için ayda yaklaşık 150 TL demek. Bir aile planının bundan yüzde 50 daha az maliyetli olacağını varsayıyoruz. Örneğin, Nintendo Switch Online planı, 8 hesaba izin veriyor ve bireysel bir plana göre yüzde 30’un biraz üzerinde bir maliyete sahip. Eğer Xbox Game Pass‘e böyle bir özellik gelirse, üye sayısını arttıracağını söylemek yanlış olmaz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.