Xbox Cloud Gaming Xbox Konsollarına Geldi

Microsoft’un bulut temelli oyun akış servisi Xbox Cloud Gaming artık Xbox konsollarında da kullanılabiliyor.

Son yıllarda üreticiler kendi bulut temelli oyun akış platformlarını duyurmaya başlamıştı. Google Stadia duyurusu sonrasında, Nvidia GeForce Now servisini duyurmuş ve son olarak Microsoft kendi bulut temelli oyun akış platformu olan Xbox Cloud Gaming’i duyurmuştu.

Microsoft’un henüz ülkemizde kullanıma sunmadığı Xbox Cloud Gaming servisinin Türkiye çalışmaları devam ederken, bugün servisle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Xbox Cloud Gaming Xbox konsollarında da kullanılabilir hale geldi.

Xbox Cloud Gaming Xbox

Xbox Cloud Gaming Xbox Kullanıcıları Tarafından Kullanılabilecek

Hatırlandığı üzere geçtiğimiz aylarda Microsoft Xbox Cloud Gaming altyapısını Xbox Series X cihazları ile değiştirmiş ve bu sayede kullanıcılara daha iyi hizmet vermeye başlamıştı. Hali hazırda Windows işletim sisteminde ve mobil platformlarda sunulan Xbox Cloud Gaming Xbox konsollarında da kullanılabiliyor.

Xbox Cloud Gaming Xbox One kullanıcıları için önemli bir servis olarak karşımıza çıkıyor. Xbox One kullanıcıları bu servisle birlikte yeni nesil oyunları yüksek internet bağlantısıyla kendi cihazları üzerinden oynayabilecek.

xbox cloud gaming xbox konsollarina geldi 3

Oyun konsolları ne yazık ki PC platformu kadar geniş bir oyun kütüphanesi sunmuyor. Özellikle yeni nesil konsollar çıktığı zaman eski nesil konsollar ikinci plana atılıyor ve bu konsollar için yeni oyunlar geliştirilmiyor. Xbox Cloud Gaming ise buna çözüm sunuyor. Son olarak Xbox Cloud Gaming servisi, Xbox Game Pass Ultimate paketi ile birlikte ücretsiz olarak sunuluyor. Özellik şu anda ülkemizin içinde bulunmadığı 25 ülke için kullanıma açıldı.

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol