Xbox CEO’su Phil Spencer NFT’ler Hakkında Açıklama Yaptı

Xbox’ın başındaki isim olan Phil Spencer NFT’ler hakkında açıklamaları ile gündemde.

Microsoft’un son yıllarda yükselen markası olan Xbox’ın bu başarısının arkasında isim olan Phil Spencer, oyuncular tarafından da seviliyor. Son dönemde Xbox Game Pass ve Xbox Cloud Gaming ile önemli adımlar atan Phil Spencer NFT’ler hakkında da açıklamalarda bulundu.

Non-fungible token (NFT) ya da Türkçe’de “Değiştirilmez Jeton” son zamanların en çok konuşulan konuların başında geliyor. Bazı kullanıcılar NFT’lere bir sanat eseri olarak bakarken bazı kullanıcılar ise NFT’yi bir dolandırıcılık olarak görüyor. Son dönemde pek çok şirketin gündemi olan NFT’ye dair yeni bir açıklama geldi. Xbox CEO’su Phil Spencer NFT’ler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Phil Spencer NFT

Phil Spencer NFT Açıklaması

Axios’a konuşan Phil Spencer NFT konusuna da değindi. Spencer açıklamasında, “Bugün NFT hakkında söyleyeceğim şey, bence bu konuda çok fazla spekülasyon ve deney var. Bugün gördüğüm bazı reklam öğeleri de eğlenceden çok sömürücü hissettiriyor.” dedi. Yapılan bu açıklama ile birlikte Microsoft’un NFT konusundaki yaklaşımını da görmüş olduk. Bilindiği üzere EA ve Ubisoft NFT’leri önemsiyor ancak görünen o ki Microsoft bu alanda EA ve Ubisoft ile aynı düşünceyi paylaşmıyor.

xbox ceosu phil spencer nftler hakkinda aciklama yapti 3

Spencer ayrıca, her NFT oyununun sömürücü olacağını düşünmediğini ve kişilerin bunu yakın bir zamanda çözeceğini belirtti. Phil Spencer NFT açıklaması, Take – Two ve Electronic Arts yöneticilerinin NFT çıkışı sonrasında geldi. Take Two CEO’su Strauss Zelnick, “Koleksiyon yapılabilir fiziksel ürünlere inanıyorsanız, neden dijital koleksiyon ürünlerine inanmadığınızı bilmiyorum” açıklamasında bulunarak NFT’lere yeşil ışık yakmıştı.

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol