Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox & Bethesda Developer Direct Sunumunda Duyurulan Her Şey

Video oyun dünyasının 2023 yılındaki ilk büyük etkinliği Xbox & Bethesda Developer Direct, tahmin edildiği üzere heyecan verici duyurulara sahne oldu. Sunumdaki tüm duyuru, fragman ve haberleri bu yazıda bir araya topladık.

Dün gece Türkiye saatiyle 23:00’da başlayan Xbox & Bethesda Developer Direct, heyecan verici duyurulara sahne oldu. Esasen sunum öncesinde çoğu şey sızdırıldığı için gördüklerimiz arasında sürpriz sayılabilecek pek fazla gelişme yoktu. Buna rağmen tahmin edilenden daha dolu bir sunum izledik.

Gerek geç saatte başlaması gerekse başka sebeplerden ötürü, Developer Direct’i kaçıranlar için, etkinlikte duyurulan tüm güncellemeleri, çıkış tarihlerini ve fragmanları bu sayfada bir araya getirdik. O halde lafı daha fazla uzatmayalım ve sunumda vitrine çıkan oyunlara hep birlikte göz atalım.

Minecraft Legends

YouTube video

Xbox & Bethesda sunumu, Minecraft spin-off’u Minecraft Legends‘a ve onun PVP deneyimini içeren bir oynanış fragmanıyla başladı. Mojang Studios ve Blackbird Interactive tarafından geliştirilen aksiyon strateji oyunu, 18 Nisan 2023 tarihinde PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve S için çıkıyor. Game Pass aboneleri, yeni Minecraft oyununa ilk günden ücretsiz olarak erişebilecekler.

Forza Motorsport

YouTube video

Sıra, Turn 10 Studios tarafından geliştirilen ünlü yarış simülasyonu Forza’da. Ana serideki sekizinci oyun, bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek. Microsoft, şimdiye kadarki en sürükleyici yarış deneyimini sunmak için en son Xbox ve PC donanımından yararlanacağına söz verdi. Forza Motorsport, seride yeni olan 100 araç da dahil olmak üzere oyuncuların toplayabileceği 500’den fazla araba içerecek.

Oyundaki ortamlar, fotogrametri ve lazer taramalı görüntülerin yardımıyla, öncekilere kıyasla 10 kat daha gerçekçi ayrıntılara sahip olacak. Ayrıca dinamik saat ve hava durumu sistemi de yer alacak. Forza Motorsport, bu yılın sonlarında PC ve Xbox Series X ve S için piyasaya sürülecek.

Hi-Fi Rush

YouTube video

Xbox & Bethesda Developer Direct’te duyurulan bir diğer oyun da Hi-Fi Rush oldu. The Evil Within ve Ghostwire: Tokyo ile tanınan Tango Gameworks tarafından geliştirilen yapım, PC ve konsollar için çıkış yaptı. İlk günden Xbox Game Pass’e eklenen ritim tabanlı aksiyon macera oyunu, en büyük hayali rock yıldızı olmak olan Chai ve arkadaşlarının, robotik geliştirmeler üzerine çalışan kötücül bir mega şirkete karşı giriştiği aksiyon dolu macerayı konu alıyor. Hi-Fi Rush Steam‘de 299 liraya satılıyor.

The Elder Scrolls Online Necrom

YouTube video

Bethesda’nın sevilen MMORPG’si The Elder Scrolls Online, 2023’e Necrom adlı yeni genişlemesiyle merhaba diyecek. Doğu Morrowind’de geçen macera, Arcanist adlı yeni bir oynanabilir sınıf içeriyor. ESO’nun yedinci ve en yeni sınıfı Arcanist, Oblivion diyarındaki Daedric Prensi’nden alınan yeni yetenekler ve mekanikleri de beraberinde getiriyor. The Elder Scrolls Online Necrom bölümü, 5 Haziran 2023‘te PC/Mac platformlarına, 20 Haziran 2023‘te ise Xbox ve PlayStation konsollarına çıkıyor.

Redfall

YouTube video

Developer Direct, 2023’ün en çok beklenen oyunlarından Redfall ile sona erdi. Tek başına veya dört oyuncuya kadar kooperatif olarak oynanabilen açık dünya FPS oyunu, hem bölüm tasarımları hem de hikayesiyle adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

Oyuncular, Massachusetts’e bağlı bir ada kasabası olan Redfall’da güneşi engelleyip kasabada yaşayanların dış dünyayla bağlantısını kesen bir vampir lejyonuna karşı savaşıyor. Prey ve Dishonored’ın ödüllü ekibi Arkane Austin’den çıkan yapım, 2 Mayıs’ta piyasaya sürülecek. Redfall Steam‘de 699 liradan ön siparişe açıldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.