Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Başkanı, Game Pass Tartışmalarına Son Noktayı Koydu

Xbox Başkanı Sarah Bond, birinci taraf oyunlarından ilk günden Game Pass servisine gelmeye devam edeceğini açıkladı.

Şu sıra Microsoft ve Xbox cephesinde durumlar epey karışık. Ocak ayında oyun birimlerinden 1.900 kişi işten çıkarılırken, geçtiğimiz günlerde ise Tango Gameworks ve Arkane Austin dahil dört stüdyo kapatılmıştı. Tüm bu curcunanın ortasında Game Pass‘in varlığı ve sürdürülebilir bir iş modeli olup olmadığı tartışmaları yeniden alevlendi.

Bu haftanın başında The Verge’ün sayfalarına taşıdığı haberde Xbox yöneticilerinin Call of Duty oyunlarının Game Pass servisine eklenip eklenmeyeceği konusunda aylardır bir karara varamadıkları belirtilmişti. Bu kararsızlığın sebebi ise Call of Duty’nin Activision Blizzard’a sağladığı gelirin abonelik hizmeti tarafından baltalanacağı endişesi.

Call of Duty Oyunları Xbox Game Pass’e Eklenecek

Bloomberg Teknoloji Zirvesi’nde konuşan Xbox Başkanı Sarah Bond, Game Pass’in geleceği dahil birçok konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bond, son günlerde birçok kişinin aklını kurcalayan bir soruya değinmeyi de ihmal etmedi: Birinci taraf Xbox oyunları ilk günden Game Pass’e gelmeye devam edecek mi?

game pass call of duty

Xbox patronu, tüm birinci parti oyunların abonelik servisinde ilk günden yayımlanacağını açıkça belirtti. Bu Xbox yöneticileri tarafından birçok kez tekrarlanan bir şey olsa da, son dönemde yaşanan gelişmeler bu konuda farklı bir politika izlenebileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Bond’un açıklamasında yer alan ifadeler şunlar:

“Çekirdek kullanıcılarımızın Game Pass’i sevdiğini biliyoruz. Game Pass bir oyun aboneliği. Tamamıyla bir oyun portföyüne sahip oluyorsunuz, ancak daha da önemlisi, Game Pass’te ilk gün yayımladığımız oyunların her birine sahip oluyorsunuz. Ve bu oyunların kalitesi ve genişliği zaman artıyor. Ve bu yılın ilerleyen dönemlerinde Game Pass’e gerçekten büyük oyunların geldiğini göreceksiniz”

Activision Blizzard oyunlarının da abonelik servisine ekleneceğini doğrulayan Bond, Game Pass’i Xbox oyuncuları için özel kılmaya devam etmek istediklerini belirtti. Game Pass’e eklenecek ilk Call of Duty oyunlarının, 9 Haziran’da düzenlenecek Xbox Games Showcase sırasında duyurulacağı yönünde bir beklenti mevcut. Bu etkinliğin hemen ardından ise yeni Call of Duty’nin duyurulacağı ayrı bir etkinlik daha düzenlenecek.

En İyi Xbox Game Pass Oyunları

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.