Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty Game Pass’e Ne Zaman Gelecek?

Microsoft'un Activision'ı satın almasının ardından herkes Call of Duty'nin Game Pass'e ne zaman geleceğini merak ediyor. Peki, elimizde net bir tarih var mı? İşte konu hakkındaki son gelişmeler.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 70 milyar dolar ödeyerek Activision Blizzard‘ı bünyesine katan Microsoft, oyun sektörünün önemli bölümünü kontrolü altına almıştı. Tekelleşme endişelerini de beraberinde getiren anlaşma, itirazlara rağmen piyasa düzenleyicilerinden onay aldı. Tarihi birleşme ile birlikte Call of Duty, Diablo, World of Warcraft ve diğer seriler Xbox Game Studios çatısı altına geçti.

Microsoft’un iki yılını alan anlaşmanın en önemli parçalarından biri Activision’ın Call of Duty serisiydi. Şimdiye kadar sadece Diablo IV Xbox’ın abonelik hizmeti Game Pass‘e eklendi. Platform, ayda 159 TL karşılığında PC ve konsolunuz için 400’den fazla oyun sunuyor. 209 TL olan Ultimate üyeliği ise 500’den fazla oyunun yanı sıra Bulut ve Electronic Arts oyunların oluşan abonelik hizmeti EA Play’e de erişim sağlıyor.

Call of Duty Oyunları Game Pass’e Eklenecek Mi?

Peki, soru(n) şu: Call of Duty Game Pass’e ne zaman gelecek? Bu konu, Microsoft tarafında hararetli bir şekilde tartışılmaya devam ediliyor. The Verge’ün haberine göre Xbox yöneticileri Call of Duty oyunlarının Game Pass servisine eklenip eklenmeyeceği konusunda aylardır bir karara varamamışlar. Bunun sebebi ise Call of Duty’nin Activision Blizzard’a sağladığı gelirin abonelik hizmeti tarafından baltalanacağı endişesi.

call of duty game pass ne zaman

Game Pass’e eklenecek ilk Call of Duty oyunlarının, 9 Haziran’da düzenlenecek Xbox Games Showcase sırasında duyurulacağı yönünde bir beklenti mevcut. Bu, Xbox’ın Activision’ı satın aldıktan sonra gerçekleştireceği ilk showcase olacak. Bu etkinliğin hemen ardından ise geçtiğimiz yılki Starfield Direct benzeri bir etkinlik düzenlenecek. Burada büyük olasılıkla bir sonraki Call of Duty oyunu tanıtılacak.

Xbox Games Showcase, en az bir hatta daha fazla Call of Duty oyununun Game Pass‘e geleceğini duyurmak için gayet güzel bir ortam sağlıyor. Bununla birlikte Microsoft ve Xbox cephesinde durumlar epey karışık. Ocak ayında oyun birimlerinden 1.900 kişi işten çıkarılırken, geçtiğimiz günlerde ise Tango Gameworks ve Arkane Austin dahil dört stüdyo kapatılmıştı. Tüm bu curcunanın ortasında şirketten bir müjde gelir mi bekleyip göreceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.