Wolcen Lords of Mayhem Başlangıç Rehberi

Wolcen Lords of Mayhem isimli oyunda işinize yarayacak bir sürü taktik öğreneceksiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Wolcen Lords of Mayhem isimli oyunumuz kısa bir süre önce çıkışını yaptı biliyorsunuz. MMO RPG türünde ki bu oyun Path of Exile ve Diablo’ya benzerliği ile dikkat çekiyor. Bu tür oyunları oynamak genelde çok zevkli oluyor fakat oyunları da çok detaylı ve özellikli oluyor. Bunu biliyorsunuzdur. Bu oyunda da yine bir karakter oluşturuyoruz ve yaratıklarla, zindanlar da savaşmaya başlıyoruz. Grafikleri de oldukça güzel olan bu oyuna bir şans verebilirsiniz. Zaten sizlere gereken her tür bilgiyi de vereceğiz.

Wolcen Lords of Mayhem başlangıç rehberi ile sizlere oyun içinde işinize yarayacak bir çok bilgiyi ve taktiği vereceğiz. Bu bilgiler ve taktikler daha çok yeni başlayan oyuncular için yararlı olacaktır. Bunu da belirtelim. Bu sayede oyun da neler yapmanız gerektiğini bilerek oynayacaksınız. Hazırsanız konumuza geçelim.

Wolcen Lords of Mayhem baslangic rehberi 2

Wolcen Lords of Mayhem Başlangıç Rehberi

Öncelikle her çoğu oyunda olduğu gibi bu oyunda da bir karakter yaratıyorsunuz. Onun sınıfını da belirliyorsunuz tabi ki. Ama şunu da hemen söyleyelim, oyuna başladığınızda sadece bir adet silahınız oluyor. Sizlerde yaratıkları kese kese yeni ekipmanlara ulaşarak kendinizi donatmalısınız. Oyun bu şekilde ilerliyor. Yani mantık bu.

Eliniz geçen ekipmanların, yani silahların zırhların istatistiklerine ve özelliklerine iyi bakın. Bunları anlamaya çalışın. Bazı ekipmanlar kullanıldıkça dayanıklılığı azalmaktadır. Bunları kontrol edin ve dayanıklılığını arttırın. Olmadı ekipmanları güçlüleri ile değiştirin. Zaten amacımız her zaman en güçlü ekipmanlar olmalıdır. Ekipmanlarınız her zaman savaşa hazır olmalıdır.

Para

Oyunda paranın yeri oldukça önemli. Neden derseniz para ile satıcılardan her şeyi alabiliyorsunuz. Bunların için de silahlar, zırhlar, iksirler bulunmaktadır. Aslında bunlar oyunu oynadıkça yaratıkları öldürdükçe elde edeceğiniz şeylerdir. Bu yüzden paranızı sakın boş eşyalara harcamayın derim. Eğer çok iyi ve işinize yarayacak bir ekipman bulursanız satın alın. Diğer türlü paranızı sadece yükseltmelere ve beceri geliştirmeye harcamalısınız.

Kaydetme

Oyunda yaptığınız her işlem otomatik olarak kaydedilmektedir. Yani oyunda bir yerden bir yere giderken ya da bazı görevleri yaparken hiç endişe etmeyin. Oyundan çıktınız diyelim. Kaldığınız yerden devam edersiniz. Çünkü oyun her an oyunu otomatik olarak kaydetmektedir. Bu yönü güzel olmuş. Ayrıca hızlı seyahat etme özelliği kullanmayı da unutmayın. Bu sayede istediğiniz her yere hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. Zamandan tasarruf edersiniz.

Karakter

Karakterinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Onun sahip olduğu yetenekleri de anlamak gerekiyor. Oyunun daha doğrusu karakterin temel savaş mekaniğini bu yetenekler oluşturmaktadır. Bu yetenekler sayesinde savaşta kazanma oranınız artacaktır.  Seviye atladıkça yetenek ağacından bazı yetenekleri artırabilirsiniz. Yani yükseltebilirsiniz. Ayrıca yetenekler rakiplerden kazanılabilir ve yükseltilebilir. Silahlar ve zırhlarda güçlü düşmanları yok ettikçe elinize geçecektir. Ayrıca savaşırken bol bol can iksiri kullanmayı da unutmayınız. Bu hayat kurtarır.

Diğer Bilgiler

Eğer karakterinizin taşıma kapasitesi dolarsa hemen şehre dönerek gerekli işlemleri yaparak boşaltmalısınız. Oyunda ki gemlere yani taşlara da önem vermelisiniz. Bu taşlar istatistiklerinizi artıracaktır. Örneğin saldırı gücünüzü, savunma gücünüzü artıracaktır. Bunları zırhlara ve silahlara takabiliyorsunuz.

Etrafınızda bulunan, kırılabilir her şeyi yok edin. Bunların içinden de bazı şeyler çıkmaktadır. Bu arada yetenekleriniz hoşunuza gitmediyse onları sıfırlayabilir ve baştan bir yetenek ağacı oluşturabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz sınıfa göre hangi yeteneklerin etkili olduğunu internette de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Wolcen Lords of Mayhem rehberinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol