Windows 8.1’den 10’a Ücretsiz Geçiş İçin Bugün Son Gün!

Windows 10'a geçmemiş kullanıcılar için bugün son fırsat.

Uzun bir süredir ücretsiz yükseltmeler dahilinde olan Windows 10, kısa bir süre önce artık ücretli olacağını duyurmuştu. Microsoft tarafından yapılan duyuruya göre bugün Windows 8.1’den Windows 10’a ücretsiz geçiş için son gün.

Windows 8.1’den 10’a Ücretsiz Geçiş İçin Bugün Son Gün 2

2016 yılında gündeme gelen ücretsiz yükseltmeler Microsoft’un yaptığı açıklama ile son bulmuştu. Microsoft bir süre daha Microroft yardımcı teknolojilerini kullanan müşterilerine ücretsiz yükseltme imkanı sunuyordu. Geçtiğimiz aylarda kullanıcılara artık ücretsiz yükseltme yapamayacağını duyuran Microsoft, bu sabah bir duyuru ile bugün Windows 8.1’den Windows 10’a ücretsiz yükseltme için son gün olduğunu belirtti.

Normalde ücretsiz olarak yükseltme tarihi 31 Aralık 2017’de bitiyordu. Ancak kullanıcılardan gelen geri bildirimler ile Microsoft bu tarihi 17 Ocak 2018’e erteledi. Piyasadaki Windows yüklü bilgisayarların kullanım oranı da duyuruldu. Windows 10 ve Window 7 yüzde 42’lik bir orana sahipken Windows 8.1 ise yüzde 16’lık bir kullanım oranına sahipmiş. Ancak Steam tarafından yayınlanan anket sonuçları da daha enteresan rakamlara sahip. Steam anketlerine göre oyuncuların yüzde 70’i Windows 7, yüzde 25’i ise Windows 10 çalıştırıyormuş. Açıklanan Steam anketi ne kadar doğru bilinmez.

Windows 8.1’den Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltme bugün sona eriyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol