Windows 7 Uzatılmış Desteği İçin Almanya Ödeme Yapacak

Almanya Windows 7 uzatılmış desteği için Microsoft'a para ödeyecek.

Microsoft’un 14 Ocak tarihinde sonlandırdığı Windows 7 desteğinin sürmesi için Almanya uzatılmış  destek ücreti ödeyecek. Almanya bu ödeme ile birlikte Windows 7 güvenlik güncellemelerini almaya devam edebilecek. 

Bilindiği gibi Microsoft’un işletim sistemleri sadece bireysel kullanıcılar tarafından kullanılmıyor. Hükümetler ve çeşitli organizasyonlar da ürünlerinde Microsoft’un işletim sistemini kullanıyor. 14 Ocak tarihi itibariyle Windows 7 desteğini sonlandıran Microsoft yaptığı açıklamada Windows 7 Uzatılmış Destek paketini alan kurumsal kullanıcılara desteğin bir süre daha verileceğini açıklamıştı. Windows 7 teknik destek süresinin sona ermesiyle birlikte cihazlarını daha üst bir Windows sürümüne güncellemeyen Almanya, Microsoft’a ek ücret ödeyecek. 

Microsoft’un 14 Ocak itibariyle artık güncelleme çıkartmayacağı Windows 7 işletim sisteminin desteğinin sona ermesinin ardından Almanya Federal Bakanlığı’nın 30 bin civarında Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarının olduğu açıklandı. Güncelleme alamayacak olan cihazların meydana gelecek güvenlik sorunlarına karşı savunmasız olacağından Almanya’nın bu bilgisayarlar için uzatılmış teknik desteğe ihtiyacı olduğu belirtildi. Windows 7 işletim sistemi için uzatılmış destek paketini satın alacak olan Almanya için bu durum ek maliyet doğurdu. 

Ülkemizde de Pek Çok Windows 7’li Bilgisayar Bulunuyor

Yazılım devi Microsoft, teknik destek süresinin sona ermesiyle birlikte kullanıcılara belli bir ücret karşılığında uzatılmış teknik destek imkanı sunuyor. Alman Hükümeti’nin yaklaşık 30 bin Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarı için bu tutar yaklaşık 887 bin dolar civarında ediyor. Microsoft ilk yıl için yaklaşık 50 dolar fiyat istiyor. Bu fiyat sonraki yıllar için artıyor. Ülkemizde de pek çok kurumda Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayar olduğu düşünüldüğünde Türkiye Cumhuriyeti’nin Microsoft’a uzatılmış destek paketi için ödeme yapıp yapmayacağı bilinmiyor. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol