Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Windows 12’nin İlk Sinyalleri Verildi!

Windows Central‘dan Zac Bowden tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre Microsoft, Windows 12 hazırlığına başladı. Görünüşe göre Microsoft, yeni Windows sürümlerini düzenli olarak yayınladığı eski günlerine geri dönecek ve her üç yılda bir büyük yeni Windows sürümleri piyasaya sürecek. Yeni işletim sisteminin de 2024 yılında gelmesi muhtemel.

Rapora göre Microsoft, görünüşe göre gelecek yılın büyük güncellemesini (Sun Valley 3) iptal etti ve bunun yerine Windows’un bir sonraki sürümünü yayınlamak için Windows 11‘in orijinal sürümünden üç yıl sonra 2024’ü bekleyecek ve Windows 12’yi yayınlayacak ancak tabii ki bu, Windows 11 kullanıcılarının bu arada deneyecekleri yeni bir şey kalmayacağı anlamına gelmez.

Windows 12’den Önce Windows 11 Tamamlanacak

Windows 12

Microsoft, mevcut Windows 11 kullanıcıları için yeni özellikler bırakacak, bu nedenle Insider’ların deneyeceği bazı özellikler, bir sonraki büyük Windows sürümünden önce halka açılacak. Rapora göre, bu özellik paylaşımları birkaç ayda bir, yılda dört defaya kadar gerçekleşecek.

Microsoft bu yılın başlarında görev çubuğuna hava durumu bilgilerini getirdiğinde bunun bazı ipuçlarını gördük. Bu yeni özelliklere “Anlar” adı veriliyor ve gelecek yılın büyük güncellemesi için planlanan özelliklerin çoğu bu şekilde Windows 11 22H2 sürümünü çalıştıran kullanıcılar için yayınlanacak.

Microsoft’un yeni özellikleri etkinleştirmek için her zaman büyük Windows güncellemeleri yayınlamasına gerek olmadığı açık. Örneğin, Android için Windows Alt Sistemi, esasen yalnızca Windows 11’e yükleyebileceğiniz bir uygulamaydı ve işletim sisteminin ilk başlatılmasından birkaç ay sonra kullanıma sunuldu. Bakalım Windows 12 ile neler değişecek?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.