Microsoft, Windows 11’in Yeni Fotoğraflar Uygulamasını Tanıttı

Windows 11'in Fotoğraflar Uygulamasını görme şansı yakaladık.

Microsoft’tan Panos Panay, Windows 11‘deki yeni uygulamalara erken bakışları gösteren bir gönderi paylaştı. Bugün, varsayılan resim görüntüleyiciniz olduğu için muhtemelen Windows 11’in temel deneyimlerinden biri olan yenilenmiş bir Fotoğraflar uygulamasına ilk bakışımızı aldık.

Panay tarafından paylaşılan kısa video, bugün sahip olduğumuz sürümden birkaç önemli değişikliği gözler önüne serdi. Bir klasördeki bir görüntüyü açtığınızda, klasördeki diğer fotoğrafların bulunduğu bir rulo görmek için farenizi uygulamanın altına yakın bir yere getirebileceksiniz. Aynı anda birden fazla görüntü seçebilecek ve hepsi aynı ekranda görüntüleyebileceksiniz.

Windows 11

Windows 11’de Heyecan Verici Yenilikler

Ayrıca üst menüdeki ince ayarlı uygulama kontrollerine de göz atıyoruz. Tüm seçenekler ortada hizalanmış ve tüm uygulama penceresine yayılan bir çubukta olmak yerine, yüzen bir araç kutusu olmuş. Bazı seçeneklere de daha kolay erişilebilir hale gelmiş. Artık bir resmin tarih ve konum gibi bilgilerini tek bir tıklamayla görüntüleyebilirsiniz.

Dosya bilgi paneli ayrıca Windows 11 Fotoğraflar uygulamasında ince ayarlı bir görünüme sahip. Artık uygulama penceresinin sağ tarafında ve bazı ara yüz değişiklikleri de aldı. Her bilgi parçasının ilişkili bir simgesi olacak, bu nedenle fark edilmesi daha kolay olacak. Ayrıca resimlere bir açıklama ekleyebilecek ve bir resim coğrafi etiketlendiğinde, konumunu hemen oradaki minyatür bir haritada görebileceksiniz.

Bunlar bazı heyecan verici değişiklikler, ancak bunları ne zaman deneyeceğimiz henüz açıklanmadı. Microsoft’un birkaç hafta önce tanıttığı Windows 11 için yenilenmiş bir Paint uygulamasını zaten bekliyoruz, bu nedenle Fotoğraflar’ın güncellemeyi alması muhtemelen biraz daha zaman alacak.

Ayrıca, Snipping Tool ve artık Focus Sessions özelliğine sahip Saat uygulaması gibi diğer uygulamaların da önemli yenilemeler aldığını gördük. Bunlar zaten Insider’lara sunuldu ve gerisini er ya da geç göreceğiz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol