Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Windows 11 Kullanan Steam Üye Sayısı Şaşırttı

Windows'un son işletim sistemi Windows 11, Steam kullanıcıları arasında yaygınlaşmaya başladı. Ancak kullanım oranları yine de eski sisteme göre oldukça düşük.

Son yayınlanan Windows işletim sistemi, eski sitemlere nazaran popülerlik yakalayamadı. Yapılan araştırmada Steam kullanıcıları arasında Windows 11 kulanımı, bu ay yüzde yirmi artış yaşamış. Haziran ayında artan bu veriler ile, Steam kullanıcılarının Windows 11 kullanımı yüzde 1,64 artarak toplamda yüzde 21,23’e ulaştı.

Yapılan işletim sistemleri anketinde açık ara farkla Windows 10 öne geçmişti. Ankete katılan kullanıcıların yüzde yetmişinden fazlası, Windows 10’un çok daha iyi olduğunu belirtti. Ancak, yeni işletim sisteminin de yavaş yavaş oyuncular arasında yaygınlaşmaya başladığını görüyoruz.

Windows 11 Hatalardan Kaybetti

Windows 11

Aslında bunun nedeni, piyasaya sürülmesinden bu yana yeni sistemin birçok can sıkıcı özelliğinin ve hatalarının olması. Ancak yine de bazı kullanıcılar, Windows 11’in piyasaya sürülmesinden bu yana dokuz ay içinde yüzde 20 pazar payına ulaşmasına oldukça şaşırdı. Bunun birinci sebebi Microsoft’un yeni sistemle ilgili oldukça iddialı olması. Ayrıca yeni sistem, yeni çıkan tüm cihazlarda otomatik olarak yüklü geliyor.

Ancak yine de dünya genelinde yaşanan krizler ve kıtlıklar sebebiyle, yeni cihazların sık sık alınmadığını da biliyoruz. Bundan dolayı farklı iyileştirmeler yapsa da Windows 10, 11’den daha fazla tercih edilecek gibi duruyor. Bakalım zamanla bu kullanım oranı artış gösterebilecek mi?

Siz hangisini kullanıyorsunuz? Neden, kullandığınız sistemi tercih ettiniz?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.