Windows 11 Microsoft Store Uygulaması Windows 10’a Geldi

Yazılım devi Microsoft Windows 11’in uygulama mağazasını Windows 10 işletim sistemine getirdi.

Microsoft’un kısa bir süre önce çıkışını gerçekleştirdiği yeni işletim sistemi Windows 11’in sorunları çözülmeye devam ediliyor. Microsoft bir yandan Windows 11 sorunlarını gidermeye çalışırken bir diğer yandan Windows 11 özelliklerini, Windows 10’a getiriyor.

Microsoft son olarak Windows 11 Microsoft Store uygulamasını Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarına da sunmaya başladı.

Windows 11 Microsoft Store Uygulaması

Windows 11 Microsoft Store Uygulaması Windows 10 Kullanıcılarına Daha Fazla İçerik Sunacak

Konu hakkında açıklama yapan Microsoft Store’un baş geliştiricisi Rudy Huyn, yeni Microsoft Store uygulamasının Insider kullanıcılarının ardından normal Windows 10 kullanıcıları için de sunulmaya başlandığını dile getirdi. Microsoft’un Windows güncellemeleri kademeli olarak yayınlandığı için yeni Microsoft Store uygulamasının Windows 10 bilgisayarınıza gelmesi biraz vakit alabilir.

windows 11 microsoft store uygulamasi windows 10a geldi 3

Güncellemeyi alan Windows 10 kullanıcıları, Windows 11 Microsoft Store uygulamasına sahip olacak. Windows 11 ile yeni bir görünüme kavuşan Microsoft Store uygulamasında Android işletim sistemi uygulamaları da yer alıyordu. Bu uygulamalar elbette ki Windows 10 işletim sistemine sunulan mağazada olmayacak ancak Windows 10 kullanıcıları güncellenen yeni Microsoft Store ile aralarında Mozilla Firefox, Discord, Epic Games Store ve VLC Player’ın da olduğu pek çok Win32 programını da Microsoft Store üzerinden yükleyebilecek. Microsoft’un yeni Microsoft Store kuralları kapsamında geliştiriciler Win32 uygulamalarını da Microsoft Store üzerinden sunabiliyordu.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol