Mozilla Firefox Windows Mağazasına Geldi

Mozilla’nın sevilen internet tarayıcısı Mozilla Firefox artık Microsoft’un Windows Mağazası üzerinden indirilebilecek.

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Google Chrome olsa da Mozilla’nın Firefox tarayıcısının da hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. Firefox tarayıcısını eski parlak günlerine geri döndürmek isteyen Mozilla, yeni adımlar atmaya devam ediyor.

Mozilla tarafından yapılan yeni açıklama ile birlikte Firefox Windows Mağazasına geldi. Kullanıcılar artık tarayıcıyı Windows Mağazası üzerinden indirebilecek.

Firefox Windows Mağazası

Firefox Windows Mağazasında Yerini Aldı

Konu hakkında açıklama yapan Mozilla, “Önceden Windows kullanıcıları Firefox tarayıcısını kullanmak için tarayıcıyı internetten indirmek adına yavaş bir tarayıcıya başvuruyordu. Artık Microsoft Mağaza kurallarını değiştirdiği için masaüstü tarayıcınızı daha kolay seçebilirsiniz. Firefox Windows Mağazası üzerinden indirilebilir ve bu indirme ile en son Firefox sürümüne sahip olursunuz.” sözlerine yer verdi.

Firefox Windows Mağazasına gelmesi durumu Mozilla’nın Windows işletim sisteminde Microsoft’un uyguladığı varsayılan tarayıcı korumasını kaldırması ardından geldi.

Mozilla yeni dönemle birlikte tek tıklama ile Firefox’u varsayılan tarayıcı olarak seçme imkanı sunsa da Firefox’un Windows Mağaza sürümünda bu özellik şimdilik çalışmıyor. Mozilla’nın ilerleyen günlerde bu soruna da bir çözüm sunacağı düşünülüyor.

mozilla firefox windows magazasina geldi 3

Windows 11 işletim sisteminde varsayılan tarayıcı ayarlama süreçlerini daha da zorlaştıran Microsoft’un bu kararına diğer tarayıcılar karşı çıkıyor. Konu hakkında Mozilla’nın uzun bir süredir Microsoft’un fikrini değiştirmek için çaba yürüttüğünü biliyoruz. Umarız Windows kullanıcıları istedikleri tarayıcıyı kolay bir şekilde kullanır ve bu tarayıcıyı indirmek için sunulan tek tarayıcıyı kullanmak zorunda kalmaz.

Son olarak Firefox Windows 10 ve Windows 11 için Windows Mağazasında yayınlandı.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol