Windows 11 İlk Toplu Güncellemesi Yayınlandı

Microsoft’un kısa süre önce çıkışını gerçekleştirdiği Windows 11 işletim sisteminin ilk güncellemesi yayınlandı.

Yazılım devi Microsoft, Salı güncellemeleri kapsamında Windows 11 ilk toplu güncellemesini yayınladı. Windows 11 ilk toplu güncellemesi KB5006674 katolog numarasına sahip ve güncelleme ile birlikte Windows 11 yapı numarası 22000.258‘e çıkıyor. 

Windows 11 İlk Toplu Güncellemesi Neler İçeriyor?

Windows 11 ilk toplu güncellemesinin güvenlik güncellemesini olduğunu belirtmemizde yarar var. Güvenlik güncellemesi olması yanında güncelleme bazı sorun gidermeleri de içeriyor. 

Yayınlanan güncelleme Intel Killer ve SmartByte ağ yazılımları ile Windows 11 arasındaki uyumluluk sorunlarını gideriyor. Bu nedenle Windows 11 işletim sisteminde bu sorunları yaşayan kullanıcılar son güncellemeyi yükleyerek hatalarını ortadan kaldırabilir. 

Windows 11 İlk Toplu Güncellemesi

Kısa süre önce kullanıma sunulan Microsoft’un Windows 11 işletim sistemini eğer ki bilgisayarınıza kurduysanız ve bilgisayarınızda otomatik güncellemeleri etkin hale getirdiyseniz güncellemenin bilgisayarınıza yüklendiğini söyleyebiliriz. Yazılım güncelleme bölümünden güncellemeyi takip edebilirsiniz. Son olarak Windows 11 kullanıcıları manuel kurulum için bu linke tıklayarak güncellemeyi Microsoft Update Kataloğu üzerinden de indirebilirsiniz.

Windows 11 Özellikleri Windows 10’a Gelebilir

Gartner araştırma şirketinin başkan yardımcısı olan Stephen Kleynhans, PC kullanıcılarının yüzde 60’ından fazlasının Windows 11’in piyasaya sürüldüğünün farkında olmadığını belirtti. Kleynhans ayrıca Windows 11 özellikleri Windows 10’a gelebileceğini belirtti.

Kleynhans açıklamasında ayrıca kurumsal bilgisayarların Windows 11’e geçişlerinin 2023 yılında yüzde 10’dan daha düşük olacağını belirtirken bireysel kullanıcıların ise 2022 yılında yayınlanacak olan Windows 11 22H2 güncellemesini beklemeleri gerektiğini söyledi.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol