Windows 11 Android Yazılımı, Snapdragon 865 Performansı Sağlayacak

Windows 11'de çalışan Android uygulamaları ortaya çıktı. Yeni işletim sistemi, uygulamaları çalıştırmak için Snapdragon 865 işlemcisini simüle edecek.

Windows 11, Android uygulamalarını çalıştırmamızı sağlayacak. Amazon Appstore’un Microsoft mağazasıyla entegrasyonu sayesinde, akıllı telefon uygulamalarını yüklemek, Windows’ta her şey kadar kolay olacak ancak, özel bir sanallaştırma alt sisteminde çalışacaklarından (Android için Windows Alt Sistemi – WSA), performansıyla ilgili bazı endişeler ortaya çıkmıştı. Bu işlem belirli bir miktarda donanım gücü gerektiriyordu.

Neyse ki, bu özelliğin ilk testleri paylaşıldı ve Windows 11’deki Android yazılımının performansının Snapdragon 865 ile donatılmış bir cihazdakiyle aynı olduğunu gösterdi.

Windows 11

Windows 11 Bu Özellikten Yoksun Çıkış Yapacak

Testin sonuçları Twitter kullanıcısı AlurDesign tarafından fark edildi. Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi sonuçlar oldukça çeşitli ancak ortalamayı hesaplarsak oldukça iyi olacağı sonucuna varabiliriz. İşlemcilerin adlandırılması ilginç, bazı konumlarda Qualcomm’u görüyoruz ve diğerlerinde isim belirtilmemiş. Çekirdek sayısı da farklı ve saat hızı sağlanmamış.

Tabii ki, işlemcilerin adı veya saati burada zaten önemli değil, çünkü bu sanal bir ortam. Karşılaştırmalar internette görünmeye başladığından bu, Microsoft’un özelliği Insider programı katılımcılarına yayınlamaya hazırlandığını düşündük.

Windows 11’de Android uygulamalarını çalıştırma özelliği, sistemin piyasaya sürüldüğü tarihte (5 Ekim 2021) hemen mevcut olmayacak. Bunun için biraz beklememiz gerekecek, biz 2022’nin başına kadar özelliğin eklenmeyeceğini düşünüyoruz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol