Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Windows 10 Lisansı İçin Bugün Son Gün!

Microsoft, Windows 10'un çevrimiçi lisans satışlarını 31 Ocak 2023 itibarıyla durduruyor. İşletim sistemini resmi olarak edinmek isteyenler için bugün son gün.

Microsoft, 31 Ocak 2023 itibarıyla Windows 10 lisans satışını durduruyor. ABD’li teknoloji devinin resmi web sitesine girdiğinizde işletim sisteminin ilgili tarihten sonra artık satın alınamayacağı belirtiliyor. Bununla birlikte Windows 10 yüklü bilgisayarlar, 14 Ekim 2025 tarihine kadar virüslerden, casus yazılımlardan ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan korunmasına yardımcı olan güvenlik güncelleştirmeleriyle desteklenmeye devam edilecek.

Windows 10 lisans satışı bugün itibarıyla resmi olarak son buluyor olsa da, güncelleme desteğinin en azından birkaç yıl daha sürecek olması oldukça önemli. Dolayısıyla halihazırda lisans sahibi olan kullanıcıların endişelenmelerini gerektirecek bir durum söz konusu değil. Windows 10 Home, Microsoft’un web sitesinde 3.599 TL‘ye satılırken, ek özellikler içeren Windows 10 Pro ise 5.199 TL‘den alıcı buluyor.

Windows 10 Lisans Satışı 31 Ocak’ta Sona Eriyor

windows 10 lisans

Bununla birlikte lisans anahtarlarını üçüncü taraf satılardan daha ucuza bulmak mümkün. Fakat resmi kanaldan satışın sona ereceğini düşünürsek, piyasada bulunan Windows 10 lisansları da artık daha değerli hale gelecektir. Eğer kendinize bir Windows 10 PC oluşturmayı planlıyorsanız, elinizi çabuk tutmanızı öneririz. Aksi takdirde Windows 11 yüklemekten başka çareniz kalmaz.

Statcounter‘ın Kasım 2022 verilerine göre Windows 10 kullanım oranı ilk kez yüzde 70’in altına düştü. Bu da, halefi Windows 11’in giderek daha fazla popüler hale geldiği anlamını taşıyor. Ekim 2021 çıkan Microsoft Windows ailesinin en son sürümü, dünya genelinde yüzde 16,97’lik bir pazar payına sahip.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.