Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Windows 11’de Oyun Performansını Düşüren Hata Düzeltildi

Microsoft, Windows 11 22H2'de oyun performansını düşüren hata için bir düzeltme yaması yayınladı. NVIDIA ve AMD ekran kartlarını etkileyen sorun, birçok oyun ve uygulamada takılma ve donmalara yol açıyordu.

Bu ay yayınlanan Windows 11 22H2 güncellemesi, bazı oyunlarda takılma ve donmalara yol açtığı için kullanıcıların tepkisini çekmişti. Hem NVIDIA hem de AMD ekran kartlarını etkileyen hatalar, oyun performansını önemli oranda düşürüyordu. Geri bildirimler ışığında bu ve diğer sorunları ele alan bir güncelleme sunan Microsoft, kullanıcılara derin bir oh çektirdi.

Şirket, Windows 11 22H2 güncellemesinin bazı oyunlarda beklenenden daha düşük performansa yol açtığını kabul etti. Yayınlanan KB5020044 yaması, oyunlar başta olmak üzere birçok uygulamayı etkileyen bu sorunu düzeltiyor. Microsoft, hatanın GPU performans hata ayıklama özelliklerinden kaynaklandığını açıkladı.

Windows 11 22H2 Güncellemesindeki Hata Giderildi

Windows 11 22H2 güncellemesi

Önceki güncellemenin ardından bazı oyunlar ve uygulamalar, ekran kartlarındaki performans hata ayıklama testini etkinleştiriyordu. Bu modun sürekli olarak açık kalması, verimliliği düşürdüğü gibi performansı da olumsuz etkiliyordu. Hata ayıklama, herhangi bir yazılımın kaynak kodundaki hataları bulma ve düzeltme işlemidir.

Sorunun ilk başta, NVIDIA ekran kartlı PC’lerdeki GeForce Experience yazılımıyla ilgili olduğu öne sürüldü. Hatta şirket, GeForce Experience’ın güncellenmiş bir sürümünü bile yayınladı. Fakat esas problemin, 11 22H2 sürümünden kaynaklandığı belirlendi. Windows 11’in en son 22H2 sürümünü çalıştırıyorsanız ve herhangi bir performans sorunu yaşıyorsanız, Windows Update kısmından KB5020044 yamasını indirmeyi ve yüklemeyi ihmal etmeyin.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.