Windows 10, Kasım Güncellemesi Yayınlandı!

Microsoft Windows 10, Kasım 2021 güncellemesi 21H2 sürümünü yayınladı. Bilgisayarlara dağıtılmaya başlanan bu güncelleme güvenlik, sanallaştırma ve yönetim ile ilgili birkaç özellik sunuyor.

Microsoft Windows 11 işletim sistemini piyasaya sürse de Windows 10 kullanıcılarını unutmayarak yeni güncellemesini yayınladı.

Güncellemede gelen yeniliklerden bahsedecek olursak, genel anlamda hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler yapılmış. Gelen bilgiye göre de Windows 10 yaklaşık 4 yıl boyunca yalnızca hata düzeltmeleri ve iyileştirme güncellemeleri alacak.

Bir sonraki Windows 10 özellik güncellemesi 2022’nin ikinci yarısı için planlanıyor. 14 Ekim 2025’e kadar Windows 10’un en az bir sürümünü desteklemeye devam edecek. Takvim yılı sürümünün ikinci yarısı (H2) olarak Home ve Pro Kasım 2021 Güncellemesi sürümleri 18 aylık servis ve destek alacak ve Enterprise ve Education sürümleri bugünden itibaren 30 aylık servis ve destek alacak.

Windows 10

İşte Windows 10 21H2’deki Değişiklikler

  1. Wi-Fi güvenliğini yükseltmek amacıyla WPA3 H2E güncelleme paketi
  2. Windows Hello for Business, sadeleştirilmiş bir düzen ile, parolasız dağıtım seçeneklerini çoğaltıyor
  3. WSL yani Linux için Windows Alt Sistemi, ve EFLOW yani Windows üzerinde Linux için Azure IoT Edge, makine kazanımı ve farklı iş yükleri için de GPU hesaplama güncellemesi alacak

Windows 10 Kasım 2021 Güncelleştirmesi Nasıl Edinilir?

Kasım 2021 güncelleştirmesi, başlangıçta Win10, sürüm 2004 veya sonraki sürümleri çalıştıran ve en son özelliklerle ilgilenen ve bu sürümü cihazlarına yüklemeye hazır belirli cihazlara sahip kullanıcılara sunulmakta. Yeni sürümü yüklemek istiyorsanız, Windows Update ayarlarınızı açın ( Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update ) ve Güncellemeleri kontrol et öğesini seçin. Uygun cihazlara Windows 11 yükseltmesini seçme seçeneği de sunulabilir. Güncelleme görünürse, İndir ve yükleyi seçmeniz yeterlidir. İndirme işlemi tamamlandıktan ve özellik güncellemesi yüklenmeye hazır olduğunda, yüklemeyi tamamlamak ve cihazınızı yeniden başlatmak için uygun bir zaman seçebilmeniz ve güncellemenin faaliyetlerinizi kesintiye uğratmadığından emin olmanız gerek.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol