Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, Windows 10 2004 Desteğini Bu Yıl Sonlandıracak

Bu yıl Microsoft, güvenlikle ilgili olanlar da dahil olmak üzere Windows 10 sürüm 2004 (20H1) için güncellemeleri yayınlamayı durduracak.

Windows 10 2004 sürümü veya aşağısında bir sürüm kullanıyorsanız size kötü bir haberimiz olacak. Windows 11’in piyasaya sürülmesiyle Microsoft, eski sistemler için desteğini sona erdirmeye başladığını duyurdu.

Tamamen Windows 10 desteği sonlandırılmayacak olsa da Microsoft, 14 Aralık’tan itibaren artık Windows 10 2004 sürümü (20H1) için aylık güncellemeler sağlamayacağını hatırlattı. Sadece özellik ve iyileştirme güncellemeleri değil, güvenlik güncellemeleri de alamayacaksınız.

Windows 10 2004

Windows 10 2004 Güncelleme Desteği Bitti

İşletim sisteminin eski sürümü için yakın zamanda desteğin sona ereceğinin duyurusunu garip görebilirsiniz ancak tüm Windows kullanıcılarının yeni güncellemeleri yüklemeye istekli olmadığı bir sır değil. Microsoft, tüm sürümlere güncelleme yayınlamayı uygun gördüğünden, belki de birçok kişi Windows 10 2004 gibi Windows 10’un çok eski sürümlerinde kalmayı tercih etti.

Kendinizi bu kullanıcılar arasında sayıyorsanız ve diğer şeylerin yanı sıra yeni güvenlik güncellemelerinden yararlanmaya devam etmek istiyorsanız, Windows 10’un mevcut sürümünü indirebilirsiniz veya bilgisayarınızı hemen Windows 11’e yükseltebilirsiniz, tabii ki sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız.

Microsoft ayrıca yakında başka bir, muhtemelen Windows 10’un 21H2 isimli son sürümünü paylaşacak. Şimdilik, Windows Insider programının bir parçası olarak test için yayınlandı.

Windows 11 Nasıl İndirilir?

Sisteminizin minimum gereksinimleri karşıladığına emin olduktan sonra eğer temiz bir kurulum yapak istiyorsanız, Microsoft’un resmi sitesinden kurulum yazılımını indirebilirsiniz. Alternatif olarak web sitesi aracılığıyla, yüklemek için en az 8GB olan bir USB belleğe yükleme medyası oluşturabilir veya ISO dosyası indirebilir ve ardından ve ardından Rufus yazılımı ile DVD’ye yazabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.