Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spotify Yokken O Vardı: Efsanevi MP3 Çalar Winamp Geri Döndü!

Bir dönemin vazgeçilmez MP3 oynatıcısı Winamp, tabiri caizse ölümden döndü! Efsanevi uygulamanın yeni sürümü, dört yıllık bir bekleyişin ardından nihayet resmi olarak yayınlandı.

90’ların sonlarında piyasaya sürülen Winamp, Spotify ve benzeri uygulamalar hayatımıza girene dek müzik dinlemek için herkesin ilk tercihiydi. Bir dönem her bilgisayarda yüklü olan program, akıllı telefonların piyasaya sürülmesiyle birlikte popülaritesini iyiden iyiye kaybetti. Son kararlı sürümü 2013’te yayınlanan Winamp, tam dokuz sene sonra geri döndü!

Şu anda Winamp son sürüm resmi Winamp forumundan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Dört yıllık geliştirmeden sonra nihayet yayınlanan yeni Winamp 5.9, alışık olduğumuz temasıyla sizi adeta 2000’li yıllara ışınlıyor. Dışardan bakıldığında pek fazla değişiklik görünmese de, geliştirici ekip ortaya çıkan sürümü “yıllarca sürün sıkı çalışmanın doruk noktası” olarak tanımlıyor.

Winamp Son Sürüm 5.9 Yayınlandı

Winamp son sürümü

Yeni bir geliştirme platformuna geçiş yapan ve Windows 11‘i destekleyen Winamp, yazılım tarafında önemli değişiklikler barındırıyor. Radionomy, çevrimiçi müzik planlarına yardımcı olmak için 2014 yılında ikonik MP3 çaları satın almıştı. Podcast ve radyo özellikleriyle “tamamen yenilenmiş” bir deneyim sunmayı vadeden şirket, aynı zamanda sanatçılarla etkileşimi artıracağının da sözünü vermişti.

Yukarıda da söylediğim gibi Spotify gibi streaming uygulamalarının hayatımıza girmesiyle birlikte Winamp’ın herhangi bir önemi kalmadı. Fakat geçmişe doğru hoş bir nostalji turu yapmak istiyorsanız, Winamp son sürümü indirebilir ve geçmiş günleri yad edebilirsiniz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.