Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp’te Görüntü Kalitesi Artık Düşmeyecek

WhatsApp'te gönderdiğiniz görsellerin kalitesi artık düşmeyecek. Platform, kalite seçeneği ile ilgili bir özellik geliştiriyor.

WhatsApp, kurulduğu günden bu yana sohbetlerde paylaşılan tüm görüntülerin kalitesini düşürüyor. Uygulama ayarlarındaki fotoğraf yükleme kalitesi menüsünde en iyi kalite seçeneğini seçseniz bile, hiçbir fotoğraf orijinal kalitesinde iletilmiyor. Görüntüleri orijinal kalitede paylaşmak isteyen kullanıcılar için nihayet iyi bir haber geldi.

Android için yayınlanan en son WhatsApp beta sürümünün, kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamadan uygulama aracılığıyla bozulmamış görüntüleri paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği barındırdığı belirtildi. Görüntü seçme ekranında kullanıcıların paylaşmadan önce istenen görüntü kalitesini seçmesine olanak tanıyan yeni bir ayar simgesi gelecek. Bu yeni özellik, fotoğrafları orijinal kalitede gönderme seçeneğini içerecek.

WhatsApp Özelliği Henüz Tanıtmadı

WhatsApp

Özellik mevcut beta sürümünde yer almasa da WABetaInfo, yeni görüntü kalitesi ayarını vurgulayan ekran görüntüsünü paylaştı. WhatsApp, özelliği muhtemelen gelecekteki bir güncellemeyle tanıtacak. O zamana kadar orijinal kalitede fotoğraflar paylaşmak istiyorsanız aşağıdaki geçici çözümü kullanabilirsiniz.

iOS’ta, paylaşmak istediğiniz fotoğrafı bir belge (pdf veya doc) olarak dosyalar uygulamasına kaydedin. Uygulamayı açın, istediğiniz kişiyi seçin ve ardından bir ek eklemek için artı işareti düğmesini seçin. Çıkan menüde fotoğraf yerine belgeyi seçin ve dosyalar uygulamasında kaydettiğiniz dosyayı seçin. Böylelikle görselin kalitesi az değişecektir. Görüntü dosyasını uzantısını değiştirerek bir belgeye dönüştürmeniz gerekmediğinden, işlem Android’de daha basit.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.